Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersinli işadamlarına Fransa'dan vize kolaylığı

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Fransa Büyükelçiliği arasında işadamlarına yönelik vize işlemlerinin kolaylaştırılmasını öngören protokol imzalandı. Protokole göre MTSO üyeleri bir defa geçerli olmak üzere Fransa'ya yapacakları seyahatin ardından alacakları vize ile Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde serbestçe dolaşabilecek.

DAHA AZ BÜROKRASİ
İmza töreninde konuşan MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, anlaşmayla MTSO üyelerinden vize başvurusu sırasında istenen evrakların sadeleşmesinin sağlanacağını ve prosedürlerin sık sık tekrarlanmasının önüne geçileceğini kaydetti. Aşut, protokolün ayrıca Mersinli işadamları ile Fransa arasında ortaklıklar geliştirme açısından da önemli olduğuna vurgu yaptı.

MERSİN DE KEŞFEDİLMELİ

Fransa Büyükelçisi Loren Bili ise ticari ilişkileri güçlendirmek, istihdam oluşturmak ya da sanatsal etkinlikler düzenlenmesi adına vizenin kolaylaştırılması yönünde atılan bu adımın önemli olduğunu kaydetti. Mersin'in bünyesinde barındırdığı liman sayesinde ekonomik anlamda uluslararası üne sahip bir şehir konumunda bulunduğuna dikkat çeken Bili, "Türkiye'de 450 yerleşik Fransız şirketi faaliyet göstermekte. Firmalarımızın Mersin'in sunacağı olanakları da keşfetmesini diliyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersinli işadamlarına Fransa'dan vize kolaylığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN