Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katma değer ve marka tekstili zenginleştirecek

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu tekstil sektörünün katma değeri yüksek ve markalı ürünlerle zenginleşebileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 14.2.2014
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) desteğiyle, Akort Fuarcılık tarafından düzenlenen Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı (PENTEX) 3'üncü kez ziyaretçilerini ağırlamak için gün sayıyor. Ortadoğu Fuar Merkezi'nde 20 Şubat Perşembe günü törenle açılacak olan PENTEX fuarında, dört gün boyunca 150 katılımcı firma, penyeden konfeksiyona, iplikten lazer kesim ve dijital baskı makinelerine, penye makinelerinden dokuma makinelerine kadar geniş bir yelpazede ürün ve teknolojilerini sergileyecek.

MARKALI ÜRÜNLER

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu yeni yatırımlar içerisinde önemli payı bulunan tekstilin Gaziantep'in aldığı yatırım teşvik belgelerinin büyük kısmını oluşturduğunu belirtti. Konukoğlu, sektörün ürün yelpazesini katma değeri yüksek ve markalı ürünlerle zenginleştirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Konukoğlu, Türkiye'nin, Avrupa ve dünyanın en büyük tedarikçisi konumunu sürdürebilir kılması için bu doğrultuda yapılanmanın şart olduğunun altını çizdi.

İŞ BAĞLANTILARI
Konukoğlu, "Fuarlarımıza gösterilen ilgiden çok memnunuz. PENTEX'te de önemli iş bağlantıları kurulacağına ve sektöre canlılık katacağına inanıyoruz" dedi. Gaziantep imalat sanayi içerisinde tekstil sanayinin, işyeri sayısı açısından birinci sırada yer aldığını ve Sanayi Odası'na kayıtlı 998 firma bulunduğunu bildiren Konukoğlu, sektörel ihracatın da her geçen yıl arttığını ifade etti. Konukoğlu, Gaziantep'in 2013 yılında yaptığı 6 milyar 473 milyon dolarlık ihracatın 1 milyar 75 milyon dolarlık bölümünü tekstil ve 127 milyon dolarlık bölümünü konfeksiyon sektörünün oluşturduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katma değer ve marka tekstili zenginleştirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN