Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başaranlara ödül verildi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin (HKÜ), araştırma ve yayınlarıyla bilime katkı sunan başarılı öğretim üyeleri törenle ödüllendirildi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) "Bilimsel araştırmalar ve uluslararası yayınları ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunan öğretim elemanlarını "Akademik Ödül Töreni"yle ödüllendirdi. HKÜ Hukuk Fakültesi amfisinde gerçekleşen törende başarılı akademisyenler ödüllerini kalabalık bir davetli grubunun katıldığı törende protokol mensupları ile üniversitenin mütevelli heyeti üyelerinden aldı. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Bugün burada, yayınlarıyla üniversitemizin adını duyuran arkadaşlarımıza ödül vereceğiz. Yaptıkları çalışmaların içinde epilepsiye yeni bir yaklaşımdan, rüzgâr türbinlerinin elektronik tasarımı, eğitim sisteminde modern yaklaşımların geliştirilmesi, tekstil kümelenmesi gibi oldukça geniş bir yelpaze var" dedi.

"DÜNYAYI OKUMALIYIZ"
HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu ise üniversitenin kuruluş sürecini anımsattığını konuşmasında merhum ağabeyi Hasan Kalyoncu'nun Gaziantep ve eğitime olan sevgisine dikkat çekti. Kalyoncu, "Ağabeyim Gaziantep'e olan vefasını burada önemli eğitim kurumları açarak göstermek istedi. Onun çok büyük arzusu ve en büyük sevdası olan üniversite kısa sürede büyük başarılara imza attı. Ruhu şad olsun" diye konuştu. Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin de "Buraya ne zaman uğrasam rahmetli Hasan ağabeyi hatırlıyorum. Bu güzellikleri gördüğüm zaman ruhu şad olsun diyorum. Mekanı cennet olsun. Zamanın ruhunu iyi anlamamız, değişimi, gelişimi, dönüşümü çok iyi analiz etmemiz gerekiyor. Dünyayı çok iyi okumamız gerekiyor" diye konuştu.

ŞEHİR YAŞAMI DEĞİŞİYOR
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ise üniversitelerin bulundukları şehirlere olan katkılarına dikkat çekerek, "Üniversitelerin şehre yaptığı katkıyı görmek için bir Anadolu üniversitesine gitmenizi öneririm. Üniversite açılmadan önce şehirde yaşam nasıldı, üniversite açıldıktan sonra yaşam nasıl değişti? Gaziantep buna çok iyi bir örnek değil. Çünkü Gaziantep'te üniversitesi uzun yıllardan bu yana var. Ama Türkiye'nin son 10 yılını değerlendirirsek, artık her şehirde bir üniversite var. Şehirlerin sosyal kültürel hayatını üniversiteden önce üniversiteden sonra diye değerlendirmek mümkün olur" şeklinde konuştu.

TÖRENE KATILIM YÜKSEKTİ
Törene, Gaziantep Valisi Erdal Ata, AK Parti Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Oğuzeli Kaymakamı Arif Gül, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, Mütevelli Heyeti Danışmanı Songül Kalyoncu, Mütevelli Heyeti Üyeleri Ömer Faruk Kalyoncu, Haluk Kalyoncu, Mehmet Okyay, Mustafa Çakmak, Necip Fazıl Yılmaz, Temur Bülbül, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Sabah Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu, Haber Müdürü Temel Eren, akademisyenler ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

ÖDÜL ALANLAR
Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin töreninde "En çok akademik yayın yapan" öğretim üyeleri Yard. Doç. Dr. Fatih Özsoylu'nun ödülünü Vali Erdal Ata, Prof. Dr. Zerrin Pelin'e Fatma Şahin, Yard. Doç. Dr. Fikri Serdar Gökhan'a Asım Güzelbey, Yard. Doç. Dr. Kasım Mermerdaş'a Orhan Cemal Kalyoncu tarafından verildi. Törende daha sonra 2012-2013 akademik yılındaki ulusal ve uluslararası yayımları nedeniyle öğretim görevlilerine ödülleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başaranlara ödül verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN