Eroğlu ve Çelik 130 milyonluk temel attı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in katıldığı törende İmamoğlu ilçesinde 130 milyon liralık yatırımların temeli atıldı

Giriş Tarihi: 18.2.2014
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Kültür ve Turizm Bakan Ömer Çelik, DSİ tarafından Adana genelinde yaptırılacak 130 milyon lira tutarındaki sulama, gölet ve taşkın korumayla ilgili 10 tesis için İmamoğlu ilçesinde temel atma törenine katıldı. Adana'ya heybeleri dolu geldiğini ve kentin her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten Eroğlu, halkın hizmetkarı olduklarını, hizmet müjdesi vermeye geldiklerini ifade etti.

"MÜJDELERLE GELDİK"
Eroğlu, geçen yıl Adana'ya geldiğinde 29 hizmet müjdesi verdiğini anımsatarak, "Barajlar, göletler, sulama tesisleri ve orman yatırımları gibi hizmetler yapılıyor. Bu sefer de 29 müjdeye ilave olarak 28 müjdeyle buraya geldik. Bunların toplam maliyeti 675 milyon lira. Adana ve İmamoğlu'na hayırlı olsun, bereket getirsin inşallah. Bin günde bin gölet projemiz vardı. Biz böyle çalışıyoruz. Bugün de bazılarının temelini atıyoruz" dedi.

İSTİHDAMA KATKI
Adana'nın mümbit topraklarının tamamının sulanmasını sağlayacaklarını dile getiren Bakan Erdoğlu, "Bu tesisler, tarımsal verimin artmasını, istihdama katkı sağlayacak" diye konuştu. Eroğlu, yeni başlattıkları çalışma kapsamında bozuk ormanlık alanları rehabilite ederek fıstık çamı ormanları oluşturacaklarını ve bu alanların da parsel parsel ayrılarak orman köylüsüne gelir elde etmek üzere kura ile tahsis edileceğini açıkladı.

HALK NE DERSE O
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de 2002'den bu yana yürüdükleri yolun ne kadar zor olduğunu en çok alanda toplanan kalabalığın bildiğini söyledi. Çelik, 10 yılda Türkiye'de yeni doğal kaynaklar bulunmadığını, 10 yıl önceki kaynaklar ne ise bugün de aynı olduğuna işaret ederek, "Ama bir şey değişti. 10 yıl önce halkın sesine kulak vermeyenler Türkiye'yi yönetiyordu. 11 yıldır ise halk ne derse o diyenler Türkiye'yi yönetiyor" dedi.

DEMOKRASİ ŞÖLENİ
Başbakan Erdoğan'ın, bu ülkenin üzerine kurulmak istenen birçok oyunu bozduğunu, tezgahları yok ettiğini dile getiren Çelik, "İmamoğlu, her seçimi bir demokrasi şölenine dönüştürerek Türkiye'nin milli iradesine sahip çıktı. Bütün bu demokrasinin yarattığı istikrar sayesinde İmamoğlu ve çevresine yepyeni hizmetler getiriyoruz" dedi. Vali Hüseyin Avni Çoş, DSİ Genel Müdür Vekili Ömer Özdemir ve AK Parti İmamoğlu Belediye Başkan adayı Kadir Altınköse'nin de katıldığı törende 10 tesisin temeli atıldı.

SEÇİM BÜROSU AÇTILAR
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma töreninin ardından Adana'da seçim bürosu açılışına katıldı. Çelik ve Eroğlu, Yüreğir ilçesine bağlı Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde Yüreğir Belediye Başkanı ve AK Parti Yüreğir Belediye Başkan adayı Mahmut Çelikcan'ın seçim bürosunu açtı. Açılışa milletvekilleri Fatoş Gürkan, M. Şükrü Erdinç ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eroğlu ve Çelik 130 milyonluk temel attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN