Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Grup terapisini Adanalılar sevdi

Adana'da yakın geçmişe kadar psikolog ve psikolojik danışmanların nadiren uyguladığı grup terapisi, artık sıkça tercih edilen bir yöntem oldu

Giriş Tarihi: 19.2.2014
Adana'da uzun yıllar çeşitli merkezlerde düzensiz aralıklarla ve ender olarak uygulanan grup terapisi, son yıllarda özellikle anne babaların çocukları için tercih ettiği bir yöntem olmaya başladı. Güven ve etkileşime dayalı grup terapisi, çocukta özgüven, sosyal beceri ve dikkat geliştirmeden, yetişkinlerde kişisel gelişim, depresyon ve duygu kontrolüne kadar birçok konuda Adana'da ilgi görüyor. Uzm. Psikolog Nida Özşahin Terkuran, daha hızlı sonuç alınması nedeniyle grup terapisinin artık daha fazla tercih edildiğini söyledi.

TERCİH ORANI YÜZDE 80

Terkuran, özellikle çocukların özgüven eksikliği ve dikkat dağınıklığı sorunları konusunda anne-babaların grup terapisine ilgi gösterdiğini belirtti. Kendilerine başvuran anne-babalara, çocuk için grup terapisi önerdiklerinde en az yüzde 80 oranında olumlu yanıt aldıklarını kaydeden Uzm. Psikolog Nida Özşahin Terkuran, "Grup terapisinde çok daha hızlı sonuçlar alınabiliyor. Çünkü grup terapisinde etkileşim oluyor. Kişi, yaşadığı sıkıntıyı başkasında da gördüğünde, o dinamiği yakaladığında, hızla gelişme sağlanıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grup terapisini Adanalılar sevdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN