Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MÜSİAD'dan Hatay'daki Suriyeliler için yardım

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Hatay'da bulunan Suriyeli mülteciler için topladığı yardım malzemeleri törenle teslim edildi

Giriş Tarihi: 19.2.2014
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) sektör kurulları tarafından başlatılan kampanya ile toplanan 5 TIR dolusu gıda, sağlık malzemesi, tekstil ürünü ve oyuncak ile bir miktar para, törenle Hatay'daki Suriyeli mültecilere teslim edildi. Üç bin kişiye Deniz Feneri Derneği'nin lojistik desteği ile ulaştırılacak olan yardımların dağıtım töreninde konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, "Peygamber Efendimizden öğrendiğimiz Ensar ve Muhacir dayanışmasını elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz" dedi.

YARA SARMAK İÇİN BURADAYIZ
"Bugün burada bir düğün salonunda bir aradayız gönül isterdi ki burada farklı bir sebeple olsaydık ama burada dostlarımızın, Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını nasıl sarabilirizi konuşmak için buradayız" diyen Olpak şöyle devam etti: "Maalesef sizin dramınız 3 yılı aşkın süredir bizim de yüreğimizi dağlayarak devam ediyor. Elimizden geldiğince biz burada Türk devleti ve vatandaşları olarak Peygamber Efendimizden öğrendiğimiz Ensar ve Muhacir dayanışmasını elimizden geldiğince yapabilmek için çalışıyoruz."

KOLİLER VERİLDİ

MÜSİAD Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu Başkanı Ali Pınar Topdaşda "Arkadaşlarımızdan bir istedik sağ olsunlar onlar beş verdi" dedi. Topdaş yardım kampanyasını konusunda şunları söyledi: "MÜSİAD olarak bir yardım kampanyası düzenledik ve sağolsun arkadaşlarımızdan biz bir istedik onlar beş verdi. Allah MÜSİAD'li arkadaşlarımızdan kardeşlerimizden razı olsun bu yardımlarla inşallah Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını bir nebze de olsa sarmak istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MÜSİAD'dan Hatay'daki Suriyeliler için yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN