Ünüvar: Adana'nın susamışlığı bitecek

Giriş Tarihi: 20.2.2014

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana'nın Büyükşehir'de AK Parti belediyeciliğine susamışlığını 31 Mart'ta gidereceklerini söyledi

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, SABAH Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretinde seçim çalışmalarından ve hedeflerinden bahseden Ünüvar, diğer vekiller, adaylar, teşkilat yöneticileri ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'le birlikte yoğun bir çaba içinde olduklarını söyledi. Ünüvar "Adana'nın Büyükşehir'de AK Parti belediyeciliğine susamışlığını gidereceğiz" dedi.

İSTİFADE EDİLEMEDİ
Adana'nın büyükşehir belediyesi hizmetlerinden AK Parti döneminde istifade edemediğini kaydeden Necdet Ünüvar, "Bir dönem, yani 2004- 2009 arasında AK Parti'den seçilmiş bir kişi büyükşehir belediye başkanlığı yaptı. Ama o dönemde Adana AK Parti belediyeciliği hizmetlerinden istifade edemedi. Adana, büyükşehir belediyesi hizmetleri anlamında gerçekten susamış bir şehir. Ülkemizin dört bir yanında AK belediyecilik sayesinde gelişmiş ülkelerin kentlerinin seviyesini yakalanırken, Adana hala büyükşehir belediyeciliği hizmetlerinin birçoğundan yoksun" diye konuştu.

TAM BİR SEFERBERLİK

Bu susamışlığı gidermek için kendisinin, diğer milletvekillerinin, belediye başkan adaylarının, teşkilat yöneticilerinin ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in yoğun bir şekilde çalıştığını anlatan Ünüvar, "Tam bir seferberlik ilan etmiş durumdayız. Sahadayız, çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Adana, AK belediyecilik hizmetlerinden daha fazla istifade etsin diye uğraşıyoruz. Gittiğimiz yerlerde gördüğümüz ilgi, Adana'da Büyükşehir ve ilçelerde seçim yarışını kazanacağımızı gösteriyor. 31 Mart'tan sonra Adana'da yepyeni bir dönem başlayacak" şeklinde konuştu.

İNTERNETTE GERÇEK DURUM
TBMM'de Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Başkanlığı görevi de olan Necdet Ünüvar, ziyaretinde 'internete sansür' iddialarına da değindi. Meclis'ten geçen düzenlemenin ısrarla 'sansür' olarak lanse edilmesine tepki gösteren Ünüvar, "Yeni düzenleme, özel hayata müdahale olan yayınların, geçici olarak ve kısa sürede TİB tarafından durdurulmasını getiriyor. Ancak 48 saat içinde mahkemeden de karar alınması gerekiyor. Mahkeme yayın durdurma kararı vermezse, TİB'in durdurduğu yayın devam ediyor. Bu düzenlemenin amacı, insanların hayatını alt üst eden özel hayat görüntülerinin internette yayılmasına fırsat vermeden durdurmak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünüvar: Adana'nın susamışlığı bitecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN