Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu çocuklara yazık değil mi?

Türkiye'nin 5'inci büyük kenti Adana'da çağdaş eğitime yakışmayan manzaralar var. Bir eğitim yuvası toz toprak içinde, bahçe duvarları delik deşik. Çocuklar her an tehlike ile burun buruna

Adan'nın Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent beldesinde eğitim veren Ümmü Gülsüm Hilmi Cananoğlu Ortaokulu'nun hali içler acısı. Okulu görenler, "Burası Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ücra köylerindeki okulları andırıyor" demekten kendini alamıyor. Bahçe duvarları delik, tel örgüleri kopmuş, yolu ve bahçesi asfalt olmayan okulda öğrenciler toz içinde oyun oynuyor. Hafta sonlarında okulda hırsızlar cirit atıyor. Okulun camlarını kıran saldırganlar, öğrencilere de rahat vermiyor.

VALİLİĞİN HABERİ YOK
Öğrenci velileri durumdan çok şikayetçi olduğunu ve bu konuya el atılması gerektiğini söylüyor. Adana'nın her sorununu çözüme kavuşturan Vali Hüseyin Avni Coş'un konudan haberdar olmasını isteyen öğrenci velileri, "Milli Eğitim yetkilileri kendi ayıplarını göstermemek için durumu valiliğe bildirmiyorlar. Aksi halde bu okulun derdi şimdiye kadar kesinlikle çözülürdü" dediler. Okul Aile Birliği Başkanı Yusuf Kılıç ise yaşananlarla ilgili şunları söyledi: "Okulumuzun bahçesinin ve yollarının asfaltlanması için Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe ile başvurduk. Genel sekreter Yardımcısı Nermin Akray imzalı bir yazıyla okulun asfalt programına alındığı ve kısa sürede işlemin yapılacağı bildirildi. Sevindik. En azından çocuklarımızın tozdan kurtulacağını düşündük. Ama aradan bir yıl geçti hala verilen sözler yerine getirilmedi. Ayrıca okulumuzun duvarları kırık dökük. Deliklerden öğrenciler girip çıkıyor. Korkuyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu çocuklara yazık değil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN