Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova GİAD'ın efsane konukları

Giriş Tarihi: 21.2.2014

Londra ve Toronto'nun efsane belediye başkanları Ken Livingstone ile David Miller Adana'ya geliyor

İngiltere'nin başkenti Londra'nın seçilmiş ilk Belediye Başkanı Ken Livingstone ile Kanada'nın ticaret merkezi Toronto'nun 62'nci ve 63'üncü Belediye Başkanı David Miller, Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) düzenlediği toplantıya konuşmacı olarak katılacak. Çukurova GİAD'ın "Bilgi Güçtür" toplantıları kapsamında gerçekleşeceği etkinliğin başlığı "Dünya Kenti Nasıl Olunur, Nasıl Yönetilir?" olacak. Toplantı, 25 Şubat'ta Adana HiltonSA Oteli'nde saat 18.00'de başlayacak.

SEÇKİN DAVETLİ TOPLULUĞU

2014'ün en büyük organizasyonu olarak gösterilen toplantıda, Adana, bir kez daha sınır ötesine taşınacak. Organizasyonda, siyasetin efsane isimleri Ken Livingstone ile David Miller, Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, toplantı öncesi ve sonrası ulusal TV kanallarının canlı yayınına konuk olacak. Livingstone ve Miller'i dinlemeye üst düzey devlet yöneticilerinin yanı sıra Türkiye genelindeki büyük şirketlerin üst düzey yöneticileri de özel davetli olarak katılacak.

DÜNYADA YANKI BULACAK
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana'nın dünya kenti olması, tanınması, markalaşması, gelişimi, yatırımların merkezi olması amacıyla birbirinden etkili organizasyonlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Sakarya, "Roubini ve Schroder ile başlattığımız toplantılarımızı Ken Livingstone ve David Miller ile devam ettiriyoruz. Global bakış açımızı yansıtan bu toplantılar ile Adana'yı sınır ötesine taşıdık. Yine Türkiye genelinde ve dünyada yankı bulacak bir toplantı yapacağız" dedi.

ADANA'YA KATKISI OLACAK
Daha önce misafir ettikleri Roubini ve Schröder'in Adana'nın Türkiye'nin büyümesinde büyük önemi bulunduğunu söylediğini de hatırlatan Sakarya, "Çukurova GİAD'ın her üyesinin gönlünde Adana'nın dünya kenti olması yatıyor. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte Türkiye ekonomisinde çok önemli rol oynayacağı belirtilen Adana'nın dünya kenti olması yolunda, özellikle tecrübelerinden, bilgilerinden de yararlanmak için dünyaca ünlü 2 belediye başkanı misafirimiz olacak. Bu toplantımızın, Adana'nın dünya kenti haline gelmesinde büyük yararı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova GİAD'ın efsane konukları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN