Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 ayda bitmedi

Alimünif Caddesi üzerinde bir yıl önce başlatılan restorasyon çalışmalarının yavaş ilerlemesine isyan eden Büyüksaat esnafı, "İşyerlerimizi kapatmamıza az kaldı" dedi

Adana'nın tarihi Büyüksaat esnafı iflas noktasına geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin Ali Münif Caddesi üzerinde başlattığı restorasyon çalışmasının bir yılı geçmesine rağmen halen bitmemesi esnafı isyan ettirdi. Esnaflar, "Geçtiğimizin yılın aralık ayında bitmesi gereken restorasyon çalışması bugüne kadar tamamlanamadı. Yolumuz trafiğe kapalı, hiçbir müşteri gelmez oldu. Siftah yapamadan evimize gidiyoruz. İflas noktasına geldik. Bu nasıl zihniyet" diye tepkilerini dile getirdi.

GELİP ESNAFLIK YAPSINLAR

Yapımına 2 Şubat 2013 tarihinde başlanan ve 10 ay sonra bitiş sözü verilen Büyüksaat'te restorasyon çalışmalarının bugüne kadar halen tamamlanmamış olması esnafa zor günler yaşatıyor. Çalışma başlamadan önce belediye yetkililerinin kendilerini ziyaret edip, "Kimse mağdur olmayacak. Kısa sürede bitecek" sözü verdiğini hatırlatan esnaf, "Caddemiz güzelleşecek, daha çok müşteri gelecek diye perişanlığa razı olmuştuk. Ama bu kadar süreceğini tahmin etmiyorduk. Eve ekmek götüremez olduk. Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve müdürleri gelip bir gün burada otursun, durumumuza tanık olsun. Halimizi anlarlar" diye dert yandılar.

5-6 KİŞİ ÇALIŞIYOR
Restorasyon çalışmasını İzmirli bir firmanın yürüttüğünü, ilk günlerde 50-60 kişi ile başlanan çalışmaların daha sonra 5-6 kişiye düştüğünü öne süren esnaflar, "Firma yetkililerine sorduk, neden az çalışan geliyor, neden bu kadar uzadı dedik. Bize, belediyenin kendilerine ödenek vermediğini, o yüzden işlerin aksadığını söylüyorlar. Sorunumuzun çözülmesi için belediyeye gittik ama hiçbir yetkiliyle görüşemedik. Bu gidişle işyerlerimize kilit vurmak zorunda kalacağız. Lütfen bir çözüm bulunsun. Şu mağdur durumdan kurtulmak istiyoruz" dedi.

EKMEK GÖTÜREMİYORUZ
Küçüksaat Beşocak Caddesi'nden sonra trafiği kapattılar ve hiçbir araç buraya giremiyor. Bu da müşteri kaybına neden oluyor. Evimize ekmek götüremiyoruz. Müşterimiz gelmediği için siftah yapmadan işyerimizi kapatıyoruz.

MÜŞTERİ GELMİYOR
İşyerimize müşteri gelmediği için satışımız yok. Elektrik, su borcunu ödeyemiyoruz. Belediye firmaya para ödemediği için işler yavaş yapılıyor. Eğer yetkililer bu duruma el atmazsa burası 1 yıl daha sürer.

ÇOK MAĞDUR OLDUK
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve yanındaki müdürleri bir günlüğe gelip burada esnaflık yapsınlar. Ne durumda olduğumuzu gelip görsünler. Bizi makamına dahi kabul etmedi ve sorunumuzu dinlemedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 ayda bitmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN