Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"30 Mart seçimi dönüm noktasıdr"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 30 Mart'taki yerel seçimin, Türkiye'nin daha çok büyümesi, güçlenmesi ve ileriye gitmesi için demokrasinin dönüm noktalarından biri oldugunu söyledi

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "30 Mart'ta önümüze gelecek olan sandık, simdiye kadar önümüze gelmis en kıymetli sandıktır" dedi. Yumurtalık ilçesinde partisinin seçim irtibat bürosunun açılısına katılan Bakan Çelik, vatandaslara hitaben yaptıgı konusmada, yerel seçimlerin, Türkiye'nin daha çok büyümesi, güçlenmesi, ileriye gitmesi için demokrasinin dönüm noktalarından biri oldugunu söyledi. 30 Mart seçimlerinin bir yerel seçim olmaktan çıktıgını ifade eden Çelik, "30 Mart seçimleri, eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir oylamaya dönüsmüstür. Statükoyla Türkiye'nin geleneklerine baglı degisim iradesi arasında bir yarısa dönüsmüstür. 30 Mart seçimleri, sizin çocuklarınızın gelecegini karartmak isteyenlerle çocuklarınıza daha aydınlık bir gelecegi insa etmek için mücadele eden AK Parti arasında bir yarısa dönüsmüstür" dedi.

"GERI ADIM ATMADIK"

Merkezi hükümetle yerel yönetim arasındaki uyum sayesinde Yumurtalık'ın önemli hizmetlere kavustuguna dikkati çeken Çelik, sunları söyledi: "Simdi size iki görev veriyorum. Hem Yumurtalık'ın yeniden alınmasını saglayacak hem de Adana Büyüksehir Belediyesi'nin alınmasında en büyük katkıyı Yumurtalık'tan vereceksiniz. Yumurtalık, eyhan, sizler bu ülkenin gerçek yöneticileri, sahiplerisiniz. Önümüze bir sürü mesakkat çıkarıldı, suikast girisimleri oldu, darbe tesebbüsleri oldu ama Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir hükümet, geri adım atmadı."

HALK İRADESİNE SAHİP ÇIKMALI
Bakan Ömer Çelik aynı gün Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde restorasyonu tamamlanan Agcabey Camisi ile partisinin seçim bürosu açılısına katıldı. Demokrasilerde en büyük gücün millet iradesi oldugunu vurgulayan Çelik, "Birileri ülkeyi, milletin hür iradesinin dısında bazı etkilerle yönlendirmeye çalısıyorsa halkın iradesini çalmaya çalısıyor demektir. O sebeple halkımız kendi iradesine ve gücüne sahip çıkmalıdır. Halkımızdan daha büyük güç, kuvvet ve kudret kaynagı yoktur" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"30 Mart seçimi dönüm noktasıdr"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN