Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayet zanlısı: Ben arkadaşımı öldürmedim

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Adana'da satın aldığı otomobilin 23 bin liralık borcunu ödememek için arkadaşı Seyithan Dağ'ı (34) tabancayla öldürdükten sonra mevlidine giderek, başsağlığı dilediği iddia edilen Cumali Dokuz'un (51) yargılanmasına başlandı. Sanık suçlamayı kabul etmedi. Mahkeme heyeti, cep telefonu görüşmelerinin araştırılması için karar alırken, sanığın tahliye talebini reddetti. Ağabey Hüsamettin Dağ, sanığın yalan söylediğini öne sürdü.

MEVLİDE KATILDI

Yenibey Mahallesi'nde oturan ve hayvan alım satım işiyle uğraşan 7 çocuk babası Seyithan Dağ, 4 Ocak 2013'te Karaisalı'nın Bekirli köyü yakınlarındaki ormanlık alanda ölü olarak bulundu. Dağ ile olay günü birlikte olan, mevlidine gidip, ailesine başsağlığı dileyen arkadaşı Dokuz, tutuklandı. Olay yerinde alçı kalıbı kullanılarak elde edilen araç lastik izi ile Dokuz'un kullandığı otomobilin lastik izleri arasında desen özellikleri yönünden uygunluk tespit edildi.

TASARLAYARAK ÖLDÜRME

Suçlamayı kabul etmeyen Dokuz'un anlattıklarının, görgü tanıklarının ifadeleri ve kamera kayıtlarına göre gerçeği yansıtmadığı iddia edilerek arkadaşını tasarlayarak öldürdüğü iddia edildi ve hakkında dava açıldı. Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlayan Cumali Dokuz, suçlamayı kabul etmedi. Seyithan Dağ ile havyan alım satım işi yaptıklarını belirten Dokuz, şunları söyledi: "Olay günü Seyithan'ı evinden aldım. Birlikte Topalak köyü yakınlarında bir yerden koyun almaya gittik. Bulamayınca geri döndük. Kendisini regülatör köprü civarında indirdim."
Cumali Dokuz

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayet zanlısı: Ben arkadaşımı öldürmedim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN