Yusuf dede evlilik vaadiyle dolandırıldı

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Şanlıurfa'da 1 yıl önce eşi ölen 70 yaşındaki Yusuf Demir, tarlasını satarak evlenmek istediği kadın tarafından dolandırıldı. Yusuf Demir, "Elimdeki tek mal varlığım olan 10 dönüm arazimi, evlenmek için değerinin çok altında sattım. Beni dolandıran kadına 10 bin liralık altın aldım. Kadın altınlarla kaçtı" dedi.

10 DÖNÜM ARAZİSİNİ SATTI

Konaklı köyünde yaşayan 4 çocuk ve 10 torun sahibi Yusuf Demir, bir yıl önce eşini kaybetti. Tek başına yaşadığı için evlenmek isteyen yaşlı adam, arkadaşları tarafından birkaç kadınla tanıştırıldı. En son Gaziantep'te görüştüğü Suriyeli olduğu iddia edilen Selma adındaki kadınla anlaşıp, evlenmeye karar veren Demir, başlık parası ve altın için 10 dönümlük arazisini de değerinin altında sattı.

KAYIPLARA KARIŞTI

Arkadaşı vesilesiyle tanıştığı Selma adındaki kadının, 9 bin 200 lirayı alarak, kayıplara karıştığını iddia eden Demir, "Eşim vefat ettikten sonra çocuklarım bana bakmadı ve tek başıma yaşamaya başladım. Bir arkadaşımın yardımıyla Selma adındaki kadınla tanıştım. Kadınla her konuda anlaştık, 3 bin lira da başlık parası verdim. 6 bin 200 liraya da altın aldım, kadın altınları aldıktan sonra kaçtı" diye konuştu. Kadın ve diğerlerinin izini bulamayan Demir, kendisini dolandıranların yakalanması için polise başvurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf dede evlilik vaadiyle dolandırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN