Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Domuzlar köye indi avcılar silahlandı

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Mersin'in Silifke İlçesine bağlı Gündüzler, Balandız, Kırtıl, Sabak, Keben ve Değirmendere köylerinin ormanlık alanları ile yüksek kesimlerinde kış şartları nedeniyle aç kalan yaban domuzları, köylere indi. Silifke Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü'nden toplam 50 profesyonel avcı ve köylülerin katılımıyla, Gündüzler köyünde köpeklerle av düzenlendi. Avcılar bir günde 20 domuz vurdu.

KÖYLÜYE ZARAR VERİYORDU

Kulüp Başkanı Süleyman Uğur, "Köylerimizin yüksek kesimlerinde domuzların sürü halinde gezmesi ve geceleri köy merkezlerine inmesi, vatandaşlarımızı önemli derecede rahatsız ediyordu. Akşamları araçların önüne atlayıp kazaya sebebiyet veriyorlar, tarlalardaki ekili ürünlere de zarar veriyorlardı. Biz de kulüp olarak ava çıktık. Muhtarlarımızın rehberliğinde 20 domuz vurduk" dedi.

AV SÜRESİ UZATILMALI

Başkan Süleyman Uğur, domuz avı için Merkez Avlama Komisyonu kararının da yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, burada verilen 4 günlük avlanma süresinin haftanın 7 gününe çıkarılması gerektiğini kaydetti. Köylüler ise "Kış mevsiminde arazide yiyecek bulamayan domuzlar sürü halinde köylere iniyor. Korkudan evlerimizden dışarıya çıkamıyoruz. Biz de avcılardan yardım istedik" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Domuzlar köye indi avcılar silahlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN