Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü: Kadınsız bir medeniyet öksüzdür

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü, "Kadınların şiddete maruz kalmasını önleyecek tedbirleri mutlak surette hayata geçireceğiz. Hiçbir kadın Adana'da sokağa terk edilemeyecek" dedi

Giriş Tarihi: 23.2.2014
MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Kadınsız medeniyet olmaz; kadınsız medeniyet öksüzdür" dedi. Seçim çalışmalarını hızlandıran Başkan Sözlü, Adana içindeki değişik yerleşim bölgelerini ziyaret ederek bir dizi etkinliğe katıldı. Sözlü, MHP Çukurova Belediye Başkan adayı Ali Uğur Akbaş ile birlikte çarşı-pazar gezdi, sonra kadınlara yönelik bir toplantıya iştirak etti. Sözlü burada, Adana'da yaşayan kadınları rahatsız eden, gelecek adına kaygı veren sorunların çözümüne dair önemli mesajlar verdi.

KADINLAR EVDE AĞIR İŞÇİ
"İstisnasız bütün kadınlar evde ağır işçi statüsündedir. Dünyanın yükü neredeyse kadınların sırtındadır" diyen Sözlü, "Adana, başta tarım, tekstil ve hizmet sektörü olmak üzere kadınların üretime önemli katkı sağladığı bir ilimizdir. Ve Adana, kadına şiddetin fazla olduğu dikkat çeken illerden biridir. Böyle bir tabloda kadınlara şiddeti reva görmek, kadını hor ve hakir görmek ahmaklıktır, nankörlüktür" diye konuştu. Sözlü, "Bir ana olarak fedakarlığın yanında kadın sevginin, şefkatin, nezaketin, zarafetin ve medeniyetin sembolüdür" ifadesini kullandı.

HİZMET ZENGİNİ ÇUKUROVA
MHP Çukurova Belediye Başkan adayı Ali Uğur Akbaş da konuşmasında, "Bizim hedefimizde kadınların daha iyi günlere erişmesi vardır. Dünün aranmadığı, yarına umutla bakacağınız, adaletle yönetilen, hizmet zengini bir Çukurova düşlüyoruz. Çukurova ilçemizi Türkiye'nin marka şehri yapacağız" dedi. Akbaş, daha sonra projelerini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü: Kadınsız bir medeniyet öksüzdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN