Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teknoloji transfer ofisleri Adana'da ele alındı

Adana Sanayi Odası'nda (ADASO) düzenlenen "Teknoloji Transfer Ofislerinin Uluslararasılaşmasında Avrupa İşletmeler Ağı Çalıştayı" konunu taraflarını buluşturdu

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Adana Sanayi Odası (ADASO), Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Üniversite- Sanayi Ortak Araştırma Merkezi (ÜSAM) ve Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (USİMP) işbirliğiyle "Teknoloji Transfer Ofislerinin Uluslararasılaşmasında Avrupa İşletmeler Ağı Çalıştayı" gerçekleştirildi. ADASO Salonu'nda düzenlenen çalıştayın açılışında konuşan Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (USİMP) Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazilet Vardar Sukat, üniversite sanayi işbirliğinin arzulanan seviyeye ulaşmadığını, bugüne kadar iş yapmaktan çok konuşulduğunu söyledi. Sukat, kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliği ve eşgüdümün mutlaka geliştirilmesi gerektiği vurguladı.

CİDDİ POTANSİYEL VAR
Avrupa Birliği İşletmeler Ağı tarafından imzalanan bin 620 projeden sadece 65'inin Türkiye'ye ait olduğunu bildiren Sukat, yıllık 8 milyon avroluk bütçe desteğinden yararlanma oranının yüzde 37 olarak gerçekleştiğini belirtti. Sukat, "Ortada çok ciddi bir potansiyel ve imkan var. Bu imkanı bizler de iyi kullanmalıyız. Önümüzdeki dönemde yeni oluşumları ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz" dedi. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ise küresel rekabet ortamında bilgi üretme ve ticarileştirme becerisinin geliştirilmesi gerektiğini, bunun gerçekleşmesinde üniversite-sanayi işbirliğinin önemli katkı sağlayacağını söyledi.

VERİMLİ KULANILMALI

ATO Başkan Yardımcısı Halis Bayrak da Avrupa İşletmeler Ağı'nın Adana'daki temsilcileri olarak teknoloji transfer ofislerinin uluslararasılaşması, teknoloji ithali veya ihracı yönendeki her türlü çalışmaya katılmaya hazır olduklarını bildirdi. Bayrak, "Bilim dünyasının bilgisi ile iş dünyasının tecrübesini biraraya getirmeli, enerjimizi ülkemizin ekonomik büyümesi ve kalkınması yolunda en verimli şekilde kullanmalıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teknoloji transfer ofisleri Adana'da ele alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN