Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Belediyesi'ni iflastan biz kurtaracağız

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, 'iflas etmiş' diye nitelediği Büyükşehir Belediyesi'nde yepyeni bir dönemin başlayacağını belirtti

Giriş Tarihi: 25.2.2014
Adana'nın Tellidere Mahallesi'ndeki seçim bürosunun açılışı, vatandaşların yoğun katılımıyla mitinge dönüşen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Torun, 30 Mart'tan sonra çağdaş belediyecilik anlayışıyla Adana'nın gerçek anlamda kalıcı ve hak ettiği hizmetlerle tanışacağı, yepyeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

METRONUN 4 AYLIK BORCU

Konuşması sık sık "Başkan Torun", "Torun Gelecek, Dertler Bitecek" sloganlarıyla kesilen Abdullah Torun, Büyükşehir Belediyesi'nin bütçe bakımından iflas etmiş durumda olduğunu belirtti. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'e "Yıllık bütçeniz ne kadar?" diye soran ve '80 milyon TL' yanıtını alan Abdullah Torun, "Adana'nın başına bela olan metronun aylık borç ve borç faizi 19.5 milyon TL. Seyhan Belediyesi'nin tüm hizmetleri için 80 milyon TL harcanırken, metronun 4 aylık borcu ve borç faizi Seyhan Belediyesi'nin bir yıllık bütçesi kadar. Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının maaşlarını, Türkiye'deki 16 büyükşehir arasında en pahalı suyu satan ASKİ'den aldığı borçla ödüyor. Böyle bir belediye, Adana'ya hizmet edebilir mi? Peki bu Adanalıya reva mı? Adana'yı böylesine büyük bir borç batağına sokanlar, bunun hesabını nasıl verecek?" dedi.

SORUNU ÇÖZECEK OLAN BİZİZ

Adana'nın artık, Büyükşehir Belediyesi ölçeğinde ve hizmet zihniyetinde, değişip gelişmesinin zorunlu olduğuna dikkat çeken Torun, "Yanlış bir güzergah üzerinde kurulan metro ile Adanalının trilyonlarca lirası çar çur edilmiş, çocuklarımızın geleceği çalınmıştır. Bu sorunu çözecek olan biziz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Belediyesi'ni iflastan biz kurtaracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN