Gezer: Suriyeliler suça karışmıyor

Giriş Tarihi: 25.2.2014

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer, nüfusun yüzde 12'sini oluşturan Suriyelilerin suça karışma oranının sadece yüzde 1 olduğunu söyledi

Gaziantep'te göreve başladığı günden itibaren halkın huzur ve güveninin sağlanması konusunda etkili çalışmalar yapan Emniyet Müdürü Ali Gezer, kent nüfusunun yüzde 12'sini oluşturan Suriyelilerin suça karışma oranının yüzde 1 olduğunu söyledi. Suriyelilerin kentte sürekli suça karıştığı şeklindeki algının doğru olmadığını anlatan Gezer, "Suriyeliler abartıldığı gibi suça karışmıyor aksine kendilerini olası bir suça karşı koruyorlar" dedi.

"KAFAMDA TİLKİLER YOK"
İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle Düzce'den Gaziantep'e atanan Emniyet Müdürü Gezer, kentteki basın kuruluşlarının temsilcileriyle tanışma toplantısı düzenledi. Polisevi'nde düzenlenen toplantıda Gezer, Gaziantep'te 5 bin 400 polis kadrosunun bulunduğunu ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla kentin huzur ve güvenliğini sağlayacaklarını anlattı. Gezer, "Benim yüzümde maske yok, kafamın arkasında dolaşan tilkiler yok. Kapım her zaman açık. Ben Kahramanmaraşlı at arabacısı Mehmet Gezer'in çocuğuyum. Gaz lambasıyla ilk defa ilkokul 5'inci sınıfta tanıştım. Sizden biriyim" diye konuştu.

GÜNLÜK RAPOR ALIYORUZ

Emniyet Müdürü Gezer, iç karışıklığın ardından Türkiye'ye sığınan ve Gaziantep'e yerleşen Suriyelilerin asayiş olaylarına yansımasına ilişkin yöneltilen soruyu da yanıtladı. Kamuoyunda Suriyelilerin gelişiyle birlikte suçlarda artış olduğu algısının doğru olmadığını savunan Gezer, "Suriyelilerin sayısı toplam nüfusumuzun yüzde 12'si kadardır. Günlük olarak bu konuda raporlar alıyoruz. Suriyelilerin asayiş olaylarındaki oranı yüzde 2,5. Ancak bunlar arasında mağdur veya müşteki olanlar da var. İşlem yapılan Suriyeli oranı yüzde 1" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezer: Suriyeliler suça karışmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN