Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8 yolun birleştiği kavşakta ışık yok

Adana'nın Seyhan ilçesinde üç hastane, 112 Acil Komuta Merkezi'nin kesiştiği ve 8 yolun birleştiği kavşakta bir tane dahi trafik lambasının bulunmaması hem sürücüleri çileden hem de kazaya adeta davetiye çıkarıyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri, sıkıntıyı birkaç kez Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne (UKOME) bildirdiklerini ancak bugüne kadar olumlu bir sonuç alınamadığını kaydetti. UKOME'ye bağlı Trafik ve Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

SİNİRLERİ GERİYOR

Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi, Adana Devlet Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile 112 Acil Komuta Merkezi'nin kesiştiği Hacı Ömer Sabancı Caddesi'ndeki 8 yollu kavşakta bir tane dahi sinyalizasyon sisteminin olmaması görenleri hayrete düşürüyor. Hacı Ömer Sabancı Caddesi, Dilberler Sekisi'ne iniş, otoban giriş - çıkışlardan ve Altın Bulvar'dan gelip yolu kavşakta birleşen sürücüler trafik ışıklarının olmaması nedeniyle ne yapacaklarını şaşırıyor. Bir anda kavşakta birleşen sürücüler birbirlerine yol vermeme yüzünden sinir harbi yaşıyor ve zaman zaman tartışarak kavga ediyor.

SÜREKLİ AMBULANSLAR GEÇİYOR
Özellikleri ambulansların sürekli hasta taşırken geçtiği kavşakta her an kazanın olması içten bile değil. Trafik ışıklarının olmamasından dolayı şikâyetçi olan sürücüler, "Kavşağa geldiğimiz zaman adeta çileden çıkıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Bir sürücüye müsaade etseniz diğer taraftan gelen sürücü bu kez kavşağa giriyor ve kavşaktan çıkmanız zorlaşıyor. Yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Bir bölüme fasılalı bir bölüme ise saniyeye göre trafik ışığı koysun" diyerek tepkilerini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 yolun birleştiği kavşakta ışık yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN