MELİH ABİ :Adana ADSM'de mesai dışı poliklinik hizmeti devam etsin

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Adana'da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile ilgili hastaların mağdur edilmesini köşemize taşımıştık. Bizi arayan okurumuz sıkıntı yaşadıklarını dile getirmiş mesai dışı poliklinik uygulamasının iptal edildiğini vurgulamıştı. Bu konuda bir dokunduk bin ah işittik. Yazımızı okuyan diğer okurlarımız da bizi aradı. Diyorlar ki; "Adana Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde mesai dışı poliklinik uygulamasını iptal eden anlayış ne düşündü acaba? Hiçbir gerekçe sunulmamış. Bu konuda biz hastaların arasında (çoğu esnaf) gündüz sıkıntısını çözemeyen birçok insan vardı. Akşam gidip diş sorunumuzu gideriyorduk. Bu hastaları ilgilendiren bölümü. Ayrıca çalışan personel de çalıştığı sürenin mesaisini alıyor, bütçesine katkı sağlıyordu. Bu da diğer boyutu. Şimdi hem hastalar mağdur edildi, hem de çalışanlar üç beş kuruş fazla kazanıyordu." Ben biraz araştırdım. Bir iki hekimin usulsüz çalıştığı tespit edildiği için iptal edilmiş. Tabii bu sadece bir söylenti. Sağlık Müdürlüğü yetkilileri bir açıklama yaparsa onu da köşemde değerlendireceğim.

YEŞİLEVLER YOLU GENİŞLETİLMELİ
Adana'dan bir şikayet aldım. Eski Yeşilevler Yolu'ndan. Adı üstünde eski Yeşilevler Yolu. Okurumuz trafiğin sürekli olarak tıkandığını belirterek, "Yol trafiği kaldırmıyor. Çünkü yıllardan beri parke taş döşenmekten başka bir şey yapılmadı. Belki güzel görünüyor ama trafiği kaldırmıyor. Araçlar adım adım gidiş geliş yapıyor. Bu yolun genişletilmesi, trafiği rahatlatılması lazım" diyor.

GÜLMECE
Bir gün delinin biri köprüden geçiyormuş, köprü kırıkmış ve bunu bildiği halde yürümeye devam etmiş. Çünkü gece rüyasında kendini o köprüden düşerken görmüş. Kendi kendine "Bana herkes rüyaların tersi olur derdi, ben de buradan düşersem eğer yalan söyledikleri belli olur, bir daha da bana deli demezler" demiş.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MELİH ABİ :Adana ADSM'de mesai dışı poliklinik hizmeti devam etsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN