Tarsus'a cemevi

Mersin'in Tarsus ilçesinde belediye tarafından 7 ayda yaptırılan Cem ve Kültür Evi törenle hizmete girdi

Giriş Tarihi: 26.2.2014
Tarsus Belediyesi tarafından yaptırılan Cem ve Kültür Evi kalabalık bir topluluğun katılımıyla hizmete açıldı. Caner Yılmaz, Onur Kocamaz ve Ozan Gündüz'ün sahne almasıyla başlayan açılış programı Hasan Klavuz Dedenin Gülbang okuması ve Hızır ve Hızı Cem ibadeti önemini anlatması ile devam etti. Açılış konuşmasını yapan Alevi Kültür Derneği Tarsus Şube Başkanı Nasır Şerbet, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

7 AYDA BİTİRİLDİ
Şerbet, "Belediyemiz tarafından Cem ve Kültür Evi, 7 ay gibi kısa sürede bitirilerek, iç donatısıyla birlikte bizlere teslim edildi. Tarsus Belediyesi ile sürekli temas halinde bulunduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi. Daha sonra söz alan MHP Genel Başkan Danışmanı Ali Şar Dede ile Alevi Bektaş-i Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Engin Gündük de Kocamaz'a teşekkür etti.

BÜTÜNLÜĞÜMÜZE KATKI

Burhanettin Kocamaz ise Tarsus Cem ve Kültür Evi'nin herkesi kucaklayarak, Tarsus'ta dirlik ve birliğe, bütünlüğe en büyük katkıyı sağlayacağını söyledi. Kocamaz, "20 yıldır Tarsus halkının desteği ve teveccühüyle Tarsus'u yeniden yaratmanın hazzını yaşıyoruz. Tarsus 20 yılda gerçekten çok büyük mesafeler kat etti ve bugün geldiğimiz noktada artık rutin belediyecilik hizmetleri dışında sosyal belediyeciliğin, bu kentte yaşayan tüm insanları kucaklamanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus'a cemevi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN