Asılsız vaatlerle halkı kandırmayın

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, siyasi rakiplerinin insanları yalan sözlerle kandırmalarının doğru olmadığını belirterek, "Bize ulaşan duyumların üzerine gidip, konuyu araştıracağız" dedi

Giriş Tarihi: 27.2.2014
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, seçim sürecinde rakiplerinin 'belediyede kadrolu iş' vaadiyle insanları yönlendirmeye çalışarak 'siyasi nezaket' kurallarını çiğnediklerini söyledi. Büyükşehir'deki bazı bürokratların, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın oğlu Nazım Aldırmaz'ın meclis üyesi olduğu parti için özellikle Sarıçam'da iş vaadiyle çalışma yaptıklarını öğrendiklerini söyleyen Başkan Yeni, "Güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgilere göre bu kişilerin, parti adına çalışmaları karşılığında Büyükşehir Belediyesi'nde şoför olarak işe alma vaadinde bulunduklarını öğrendik. Bizler seçimlerin centilmence geçmesini isterken, bürokratların böyle bir şey yapması siyaseten etik değil, siyasi nezakete aykırı. Bu işin takipçisiyiz" dedi. AK Parti Adana İl Başkanı Avukat Fikret Yeni ile Tanıtım Medya Başkanı Berzan Toprak, SABAH Gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ve Haber Müdürü Temel Eren'i ziyaret ederek seçim çalışmalarını anlattı. Başkan Fikret Yeni, Adana'nın durumunu Başbakan Erdoğan'ın ifadesiyle "İstiklal Harbi'nin Dumlupınar'ı" olarak değerlendirerek, "Seçimi rahat kazanacağız ama rehavete kapılmıyoruz. Sanki at başı gidiyormuş gibi çok çalışıyoruz" dedi.

GELECEĞİMİZİN SEÇİMİ

30 Mart seçimlerini çok önemsediklerini ve bunun kurtuluş mücadelesi olduğunu kaydeden Başkan Yeni, "Bu seçimler yerel seçimlerden çok öte. Ülkemizin, şehrimizin, geleceğimizin seçimi olacak. Gücümüzü son safhasında kullanıyoruz. Yorulduğumuz zaman Genel Başkanımızın uğradığı haksızlıklar aklımıza geliyor. Bu bize enerji veriyor" diye konuştu. Fikret Yeni, 31 Mart sabahı yaşanacak mutluluğu tüm Adana'yla paylaşacaklarını kaydetti.

ADANA İYİSİNİ HAK EDİYOR

Adana'nın şu anda kesinlikle yaşanabilir bir şehir olmaktan uzak olduğunu vurgulayan AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Adana bunu hak etmiyor. Bu kentte yaşayanlar olarak çok daha iyisini hak ediyoruz. Adana'nın Büyükşehir Belediyesi'nin yönetim zafiyeti nedeniyle uzun yıllar alamadığı hizmetler, 31 Mart'tan itibaren AK belediyecilik anlayışıyla halkımıza ulaşmaya başlayacak. Büyükşehir ve ilçelerde seçimi kazanacak, Adana'yı hizmete boğacağız" diye konuştu.

SİYASİ ETİĞİ ÇİĞNİYORLAR

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, seçim sürecinde rakiplerinin 'belediyede kadrolu iş' vaadiyle insanları yönlendirmeye çalışarak 'siyasi nezaket' kurallarını çiğnediklerini söyledi. Yeni şöyle konuştu: "Büyükşehir Belediyesi'nde bazı bürokratların, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın oğlu Nazım Aldırmaz'ın meclis üyesi adayı olduğu parti için özellikle Sarıçam'da iş vaadiyle çalışma yaptığını öğrendik. Güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgilere göre bu bürokratlar kapı kapı gezerek, parti adına çalışmaları karşılığında insanlara Büyükşehir Belediyesi'nde şoför olarak işe alma vaadinde bulunuyor. Bizler seçimlerin centilmence geçmesini isterken, bürokratların böyle bir şey yapması siyaseten etik değil, siyasi nezakete aykırı. Bu işin takipçis
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asılsız vaatlerle halkı kandırmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN