Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar trafik dedektifi olacak

Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen "Trafik Dedektifleri" projesi, Adana'da Taşkent İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenle başladı

Öğrencileri trafik konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen "Trafik Dedektifleri" projesi, Adana'da başladı. Vali Hüseyin Avni Coş, "Trafik kuralları konusunda sizlere büyük görevler düşüyor. Trafik dedektifleri olarak ailelerinizi, yakınlarınızı uyararak trafik kurallarını hatırlatın, onların dikkatli olmalarını sağlayın. Sizlerin katkılarıyla güzel sonuçlar ortaya çıkacak" dedi.

İLK DERS VERİLDİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Eşleri Kaynaşma Yardımlaşma Derneği (PEKAY), Diyanet İşleri Başkanlığı, Uluslararası Polis Birliği ve OPET'in desteklediği proje kapsamında ilk ders Taşkent İlköğretim Okulu'nda 7'nci sınıf öğrencilerine verildi.

"UYGULAMADA SORUN VAR"
Her yıl binlerce çocuğun trafik kazalarında yakınlarını kaybettiğini belirten Vali Coş, "Çocuklarımız büyük üzüntü yaşıyor. Bu konuda öncelikle trafikteki herkesin kurallara dikkat etmesi gerekir. Herkes bu kuralları az ya da çok biliyor ama uygulamaya geçirirken sorun yaşanıyor. Bunu ortadan kaldırabilmek için çocuklarımıza büyük görevler düşüyor. Sizler yeri geldiğinde büyüklerinizi, yakınlarınızı trafik kurallarını hatırlatarak dikkatli olmalarını sağlayacaksınız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar trafik dedektifi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN