Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekici İpekyolu'nu yeraltına alacak

Giriş Tarihi: 27.2.2014
CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici, şehri ikiye bölen İpekyolu'nu Mezarlık Kavşağı'ndan Zeytinli Kavşağı'na kadar yeraltına alarak iki yakayı birleştireceklerini söyledi. SABAH Gaziantep Bürosunu ziyaret eden Ekici, seçimi kazanması halinde uygulamaya koyacağı projelerini anlattı. Ekici, yoksul kadınlara ve üniversite öğrencilerine ücretsiz toplu taşıma vaat etti.

ULAŞIM BÜYÜK SORUN

Gaziantep'te ulaşımın ciddi bir sorun olduğunu, bunu Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'in de söylediğini belirten Ekici, "Şehir içi ulaşım sorununu raylı sistemin devamı olarak 2 yıl içinde çözmeyi taahhüt ediyoruz. Bu sorunun çözümüne ek olarak uydu kent projeleri yapacağız. 30 bin ev kadınına Gazikart vereceğiz. Her ay hesaplarına 200 lira para yatıracağız. Anlaşma yapacağımız işlerleriyle de indirimli alışveriş yapmalarını sağlayacağız. Toplu taşımadan ücretsiz yararlanacaklar ve her ay 10 tona kadar suyu ücretsiz kullanacaklar" dedi.

ÖĞRENCİYE BEDAVA

Gaziantepli gençleri ve üniversite öğrencilerini de daha iyi bir yaşam için destekleyeceklerini söyleyen Akif Ekici, üniversite öğrencilerine ulaşımın bedava olacağını, öğrencelerin yurt sorununu da çözeceklerini sözlerine ekledi. Ekici, Büyükşehirlerin hizmet alanlarının genişlemesiyle birlikte kırsalda yapılacak çok hizmet olduğunu, buralarda yapacakları çalışmaların projelerini önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyuracaklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekici İpekyolu'nu yeraltına alacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN