Belediyeciliğin sırrını verdiler

Giriş Tarihi: 28.2.2014

Londra'nın ilk seçilmiş Belediye Başkanı Ken Livingstone ve Toronto'nun unutulmaz Belediye Başkanı David Miller, başarının sırrını anlattı

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD) 'Bilgi Güçtür' toplantılar dizisinde bu kez İngiltere'nin başkenti Londra'nın ilk seçilmiş Belediye Başkanı Ken Livingstone ve Toronto'nun 62'nci ve 63'üncü dönem Belediye Başkanı David Miller ağırlandı. HiltonSA Oteli'nde düzenlenen "Dünya kenti nasıl olunur, nasıl yönetilir?" başlıklı toplantıda Livingstone ve Miller, kendilerini yerel siyaset konusunda dünya çapında şöhrete ulaştıran başarılarını hangi stratejilerle yakaladıklarının sırlarını paylaştı.

ADANALI GİTMEK İSTEMİYOR
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, dünya kenti niteliğini kazanmanın çok uzun ve planlanması gereken bir süreç olduğunu söyledi. Birkaç ay önce "Hayalimdeki Adana" yarışmasıyla Adanalıların projelerini gündeme getirdiklerini belirten Sakarya, "Yarışma vesilesiyle gördük ki Adanalı başka yere gitmek istemiyor. Dünya kenti sayılacak bir Adana hayal ediyor. Biz de bu hayali sıcak tutmak istiyoruz"dedi. Sakarya, Adana'yla benzer özellikler taşıyan kentler olduğu için Toronto ve Londra'nın efsane belediye başkanlarını konuk ettiklerini belirtti.

YATIRIMLARI TEŞVİK ETTİK

Daha sonra kürsüye gelen David Miller sıkıntılar içinde devraldığı kentte yaşam standartlarını nasıl yükselttiğini anlattı. Ken Livingstone da yerel yönetimlerin altyapı eksiklerinin giderilmesi halinde özel sektör yatırımlarının çekilebileceğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeciliğin sırrını verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN