Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aleviler umre dönüşü barış mesajı getirdi

Kutsal topraklarda umre yapıp dönen Adanalı Aleviler, Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret etti. Alevi önderler, "Bu organizasyonlar, toplum barışı adına çok önemli" mesajı verdi

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) işbirliğiyle umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara giden Alevi vatandaşlar, dönüşte Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret etti. Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği Başkanı Haşim Turaçtemur başkanlığında gelen heyette konuşan kanaat önderi Mehmet Altınpınar, Umre organizasyonun toplum barışı adına sağlıklı bir hareket olduğunu dile getirdi.

FARKLI BİR DUYGU

Beytullah ile birlikte özellikle Alevilerin hassasiyet gösterdiği İmam-ı Ali ve Hz. Hüseyin'in makamlarının ziyaret edilmesinin ayrı bir duygu olduğunu dile getiren Altınpınar, "Umre ziyaretimiz tamamen ihlas ve samimiyet içerisinde gerçekleşmiştir. Bu organizasyon toplumsal barışa büyük bir katkı koyduğuna kalben inanıyor ve Umre ibadetimizi yerine getirmemizde bize destek olan başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik'e, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy'a, Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş'a ve bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

BİRLİKTE YAŞIYORUZ

Vali Coş ise toplumda birleştirici değerlerin çok fazla olduğuna işaret ederek; "Alevi kardeşlerimiz de muhakkak ki imkânları müsait olduğunda kutsal topraklara giderler. Bu programın en önemli faydalarından biri bu konuda toplumda bir kısım eksik bilgilerin tamamlanması ve bu husustaki yanlışlıkların ortadan kaldırılmasına hizmet etmesidir. Toplumumuz bütün etnik kökenleri, mezhepleri, farklı kültür gruplarıyla bir bütün olarak yüzyıllardır bu coğrafyada yaşıyor. Yine yaşamaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aleviler umre dönüşü barış mesajı getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN