Erhan Özmen :Hagiad 21 yaşında

Giriş Tarihi: 1.3.2014
22 Şubat akşamı HAGİAD'ın (Hatay Genç İş Adamları Derneği) 21. kuruluş yıldönümüne eşlik etmek üzere Antakya'ya gittik. Bu etkinliğe sevgili Mustafa Özmermer ve eşi Semra Hanım ile eşim Mine Hanım da bize eşlik etti.
Sevgili başkan Aydın Toksöz, eşi Neslişah Hanım ve Yönetim Kurulu'nun bu şık geceye uzun zamandır hazırlık yaptıkları belli idi. HAGİAD'ın 21. yıl kutlamasına, 21 yeni üye kazandırılarak gece daha anlamlı kılınırken, sevgili sanatçımız ve yakın dostumuz Suzan Kardeş'in çok yönlü performansı da kuruluş balosunu daha da renklendirdi. Sivil Toplum gönüllüsü 170 üyeli HAGİAD'ın birçok çalışma ve proje ile şehrine ve ülkesine olan sorumluluk duygusunu, sevdasını yürekten destekliyor ve daha nice güzel ve başarılı yıllar diliyorum.
Sabah kahvaltısını Aydın başkan o kadar güzel, keyifli ve bir o kadar da doğaya hakim bir mekanda organize etmiş ki sevgili Suzan Kardeş ve sevgili Doğan Narin ile birlikte herkes mest oldu. Harbiye'nin biraz ötesinde yukarı Döver köyünde, dünün tabiat harikası bir köy evi olan, bugünün Yağmur Restoran'ı marifetli sahibesi iş kadını Hatice Gümüşer ile muazzam bir girişimcilik örneği sergiliyor. Hatice Hanımın hünerli ellerinden tamamen doğal ve çok lezzetli yöre kahvaltısı ve akabinde sohbet içerisinde yine yöreye özgü zeytinyağlıları tadarken uzun bir kahvaltı gerçekleştirmiş olduk. Elbette ki sevgili Aydın'ın mükemmel ev sahipliği bitmiyordu ama zoraki de olsa saat 15.00 gibi ayrılarak İskenderun'a doğru yola koyulmak zorunda kaldık.
Elbette ki ülkemizin medeniyetler ve hoşgörü şehri Antakya'ya gidip de İskenderun'a ve sevgili Vicdan Eraslan'a uğramadan olmazdı. Akşam yemeğini Vicdan Hanım'ın Yelken Restoran'da hazırlattığı yine nefis zeytinyağlılar ve bölgenin deniz ürünlerinden oluşan özel bir menü ile tamamlayarak Gaziantep'e doğru yola koyularak yine dünyadaki en önemli iki şeyi konuşmadan edemedik Özmermer ailesi ile... Neymiş o önemli iki şey? Birincisi bilgi, ikincisi çevre... Ne yapacağız, her yerde bir ev yapacağız.
Ne yapacağız, her yerde dostluklar kuracağız...
Güzel bir hafta sonu dileğiyle.
Kendi küçük işine sahip olanların sayısı artıkça ülkemiz de daha güvenli bir yer olacaktır. En iyi vatandaşlar, ülkenin gelişmesinde en çok çıkarı olanlardır.
John Hancock


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erhan Özmen :Hagiad 21 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN