Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devrim niteliğinde çalışmalar yaptık

Giriş Tarihi: 4.3.2014

Hatay'da Kavşit Bölgesi Sağlık ve Spor Kompleksi yolunun temelini atan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan, son 11 yılda Türkiye'de devrim niteliğinde çalışmalar yaptıklarını söyledi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, Hatay'da Kavşit Bölgesi Sağlık ve Spor Kompleksi yolunun temelini attı. Törende konuşan Bakan Elvan, son 11 yılda demokratikleşmeden, ekonomik alanda sağlanan istikrara, ulaştırma sektöründen sosyal güvenliğe kadar her alanda devrim niteliğinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

KİMSEYLE KIYASLAMIYORUZ

Hiçbir hükümetle yaptıklarını kıyaslamadıklarını, çünkü 80 yılda yapılan hizmetlerden fazlasını AK Parti hükümetinin yaptığını belirten Elvan, "Hangi alana bakarsanız bakın bizden önceki 80 yılda yapılanlarla son 11 yılda yapılanları kıyaslar hale geldik. Bölünmüş yol itibariyle 80 yılda sadece 6 bin 100 kilometre yol yapmışken, 11 yıllık sürede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık" dedi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin de artık Hatay'da temel atma ve açılışlara yetişmekte zorlandıklarını belirterek, "Hatay son 11 yıldır geçmişten gelen alacaklarını tahsil eden bir süreç yaşadı. Taş üstüne taş koyduk. Laf siyaseti değil, hizmet siyaseti yaptık, eserler ürettik. İnsanımızın ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri birbiri ardına hayata geçirdik" dedi.

40 METRELİK BULVAR

Ergin şunları söyledi: "750 yataklı şehir hastanemiz inşallah yıl sonunda hizmete girecek. Onun biraz ilerisinde spor kompleksimiz inşa edilecek. Stadyumun ihalesi yapıldı. Hemen yanı başında spor salonu ve yüzme havuzumuz devreye girecek. Şimdi de bu tesislere erişebilmek adına 40 metre genişliğinde duble yol inşa ediyoruz. 4,8 km'lik bu yol bu bölgeye can katacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devrim niteliğinde çalışmalar yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN