Gaziantep hızlı trenle Ankara'ya ulaşacak

Giriş Tarihi: 5.3.2014
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Ankara-Gaziantep arasındaki demiryolunun hızlı tren seferlerine açılacağını bildirdi. Elvan, 2017 yılında tamamlanacak projenin Ankara- Konya-Karaman-Adana- Gaziantep güzergâhında yük ve yolcu taşımacılığına büyük katkı yapacağını ve maliyetleri önemli ölçüde düşüreceğini söyledi. Gaziantep'e gelen Bakan Elvan, Gaziantep Valisi Erdal Ata'yı ziyaret ederek bir süre görüştü. Elvan, bakanlığın üst düzey bürokratlarının da katılımıyla gerçekleşen toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

10 YILDA 230 KİLOMETRE

Bakanlığının Gaziantep'teki yatırımları hakkında bilgiler veren Elvan, "80 yılda buraya 116 kilometre yol yapılırken biz son 10 yılda 230 kilometre yol yaptık. Yine bin 600 kilometre asfaltlama ve 12 adet köprü yaptık. Nurdağı-Islahiye- Belen arasındaki 102 kilometrelik yolun 89 kilometresi bölünmüş yol olarak hizmete açıldı. Kalan bölümünü de kısa sürede tamamlayacağız. Yine Nurdağı-Sakçagözü orasındaki yolun 4 kilometrelik bölümünü de bölünmüş yol yapacağız" diye konuştu.

2 MİLYON YOLCU

Gaziantep'in havayolu taşımacılığında önemli mesafeler kat ettiğini söyleyen Elvan, 2002 yılında 200 bin yolcu kapasitesine sahip olan Gaziantep Havaalanı şimdi 2 milyon yolcuya ulaştı. Yeni bir terminal binası yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep hızlı trenle Ankara'ya ulaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN