Gaziantep'te korna mücadelesi başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, "Korna Çalmakla Trafik Açılmaz" adıyla bir kampanya başlattı

Giriş Tarihi: 5.3.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün, trafikte gürültü kirliliğini azaltmak için düzenledikleri "Korna Çalmakla Trafik Açılmaz" kampanyası başladı. Gaziantep'te 171 ışıklı kavşak olduğunu belirten yetkililer, yaptıkları incelemeler neticesinde trafikten kaynaklı gürültü kirliliğinin yoğun olduğu 45 adet kavşak tespit ettiklerine dikkat çekti.

MEDENİYETE AYKIRI

Kentte bu soruna dikkat çekmek isteyen, bu soruna çözüm üretmeye çalışan bir proje üretmek istediklerini ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Proje ile trafikte gürültü kirliliğini önlemek ve sürücülerin gereksiz yere klakson ve korna kullanımını azaltmayı amaçlıyoruz. Medeni bir toplumda insanların korna ve klakson kullanmadıklarını görüyoruz" dedi.

HEDEF İNSAN
"Trafik yoğunluğu başlı başına bir sorun olmakla beraber, yanında sinsi olarak gürültü kirliliğini de getiriyor" diyen Güzelbey, "Trafikten kaynaklı gürültü kirliliğinin iki temel nedeni vardır. İlki mekanik gürültüdür. İkincisi ise insan davranışlarından kaynaklı kirliliktir. Bizim bu projede temel hedefimiz özellikle korna çalınmasından kaynaklı gürültü kirliliğinin önlenmesidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te korna mücadelesi başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN