Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızlar sahada

Kahramanmaraş'taki bir ortaokulda okuyan kız öğrenciler, eğitimlerini devam ettirebilmek için futbol oynuyor, hayallerinin peşinden sporla koşuyor

Giriş Tarihi: 5.3.2014
Kahramanmaraş Egemenlik Ortaokulu'nda kız öğrenciler, eğitimlerini devam ettirebilmek için futbol oynuyor. Geçen yıl il birincisi ve bölge ikincisi olan takımın kız öğrencileri, hem eğitimlerine devam ediyor hem de gelecekteki hayallerine futbol sayesinde ulaşmayı hedefliyor. Geçen yıl düzenlenen futbol il turnuvasında birinci olan takım daha sonra düzenlenen bölge turnuvasında da ikinciliği etti. Elde ettikleri başarının eğitimlerine olumlu yönde katkı sağladığını gören kızlar, bunlardan en önemlisinin erken yaşta evliliklerin önüne geçtiğini kaydetti.

VAZGEÇİLMEZ BİR BRANŞ
Zor şartlarda ve imkansızlıklar içerisinde futbol oynayarak geleceklerini çizmeye çalışan kız futbol takımı oyuncuları, hedeflerine ulaşabilmek için başarılı olmak zorunda olduklarını dile getiriyor. Futbol takımı oyuncularından Rümeysa Pelin Kaya, bir yıl önce başladığı futbolu çok sevdiğini söyledi. Melike Gök de futbolu çok sevdiğini ve ağabeyi ile hep futbol maçlarını izlediklerini ifade etti. Fatma Nur Akyol ise sporun sağlıklı yaşam için önemine işaret ederek, futbolun kendisi için vazgeçilmez bir spor olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızlar sahada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN