Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıçam halkının asfalt yol isyanı

Sarıçam ilçesi Beyceli ve İncirlik mahallelerinde yaşayanlar, Büyükşehir Belediyesi yollarına asfalt dökmediği için isyan ediyor

Adana'nın Sarıçam ilçesi Beyceli ve İncirlik mahallelerinde yaşayan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine hizmet vermediğinden dolayı isyan noktasında geldi. Belediyenin yollarına asfalt dökmediği için perişan halde olduklarını belirten vatandaşlar, "Köyde bile böyle yollar yok. Yağmur yağdığı zaman evlerimizi su basmaması için kendimiz topraktan bentler yaparak korumaya çalışıyoruz. Yetkililer perişan halimizi gelip görsün" diyerek tepkilerini dile getirdi.

"NE YAPACAĞIMIZI ŞAŞIRDIK"
Tufanbeyli, Sezai Karakoç, Şehit Ahmet Toprakoğlu ve İstasyon Caddesi'ndeki yollarına asfalt ya da parke taşı döşenmesi için Büyükşehir Belediyesi'ne yüzlerce kez dilekçe verdiklerini söyleyen vatandaşlar, "153 numaralı hatta da sorunumuzu aktardık 'Tamam çözeceğiz' diyorlar ama bugüne kadar hiçbir gelişme olmadı. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

"GELİP GÖRSÜNLER"
Yoldan geçen araçların her tarafı toz-duman içinde bıraktığı için evlerinin pencerelerini açamadıklarını da dile getiren vatandaşlar, "Yağmur yağdığı zaman yoldaki sular evimizin içine doluyor. Su basmasın diye yol kenarlarına toprak döküp bentler yaptık. Sayın Zihni Aldırmaz'ın mahallemize gelip ne şartlarda yaşadığımızı görmesini istiyoruz" diye konuştu.

VATANDAŞ GÖRÜŞÜ

Mehmet YENİLMEZ
Rezil durumdayız
Defalarca Büyükşehir Belediyesine gittim, sorunumuzu anlattım, bana "Bize ait değil Sarıçam Belediyesi'ne ait" dediler. Ama ana caddeler Büyükşehir Belediyesi'ne ait. Bizler rezil durumdayız.

Hüseyin KARAKOYUN
Göl oluyor
Beyceli Mahallesi 3591 Sokak'ta oturuyorum. Yollarımıza asfalt dökülmediği için yağmur yağdığı zaman bütün sular bizim sokakta toplanıyor ve adeta göl oluyor. Evlerimizin içine kadar sular giriyor.

Ethem ÇATAL
18 kez aradım
Büyükşehir Belediyesi'ne ait 153 hattını 18 kez aradım "Geliyoruz" diyorlar ama ne gelen var ne giden. Sadece bir kez anket için geldiler. Vergimizi veriyoruz ama hizmet alamıyoruz.

Süleyman AKDUMAN
Ara yollarda sorun yok
Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe verdim. Bana bir hafta içinde yapılacağını söylediler. Aradan bir ay geçti ama halen yollarımız yapılmadı. Ara yollarımız Sarıçam Belediyesi tarafından yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıçam halkının asfalt yol isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN