Adana'nın mirası geleceğe taşınıyor

Giriş Tarihi: 6.3.2014

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, ören yerleri ve kalelerdeki bakım, temizlik ve restorasyon çalışmalarına devam edildiğini söyledi

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca sağlanan destekler, ödenek ve yapılan ihalelerin ardından, kaleler ve ören yerlerinde titizlikle sürdürülen bakım, temizlik ve restorasyon çalışmalarının hızla sürdüğünü söyledi. Vali Coş, Bakan Ömer Çelik'in talimatıyla sağlanan ödenekler sayesinde Kozan Anavarza Kalesi ve Antik Kenti, Tufanbeyli Şar Ören Yeri, Feke Kalesi, ve Feke Kara Kilise'nin bakım ve restorasyon çalışmalarının uzman ekip nezaretinde sürdürüldüğünü kaydetti. Vali Coş, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Adana, hanları, hamamları, camileri, mescitleri, köprüleri, ören yerlerinin yanı sıra, kaleler açısından da çok zengin bir ilimizdir. Kozan Anavarza Kalesi ve Antik Kenti, Tufanbeyli Şar Ören Yeri, Feke Kalesi ve Kara Kilise'de sürdürülen kazı, temizlik, bakım, çevre düzenlemesi ve restorasyon çalışmalarının çok yakın bir gelecekte tamamlanmasıyla, sahip olduğumuz bu değerlerin çok daha fazla ziyaret edileceğine dair inancımız tamdır."

50'NCİ YIL HEDİYESİ
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, 50'nci yıl etkinlikleri kapsamında ziyaret ettiği Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a, kurumun geçmişte teknik arıza durumunda ekrana yansıttığı ünlü 'necefli maşrapa'nın bir benzerini hediye etti. Şahin, "Adana'da bulunan TRT Bölge Müdürlüğümüz buradan bölgeye hizmet ediyor. Kuruluşumuzun 50'nci yıldönümü dolayısıyla etkinliklerimiz var. Bu etkinlikler çerçevesinde bazı programlarımız olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın mirası geleceğe taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN