14'lük kuma polise sığındı

Evlenme vaadiyle kaçtığı Dündar D. tarafından erkeklere pazarlandığı öne sürülen 14 yaşındaki E.A., ailesinin kendini reddetmesi üzerine polise sığındı

Şırnak' ta iddiaya göre 6 ay önce evlilik vaadiyle Dündar D. tarafından kandırılıp İstanbul'a götürülerek erkeklere pazarlanan 14 yaşındaki E.A., Dündar D.'nin babasının yaşadığı Adana'ya kaçıp polisi arayarak fuhuş batağına düşmekten kurtuldu. E.A. Kadın Sığınma Evi'ne yerleştirilirken, polis küçük kızı evlilik vaadiyle kandırıp tuzağa düşüren Dündar D.'yi arıyor.

BİRLİKTE KAÇTILAR
İddiaya göre okula gitmeyen E.A., 6 ay önce uzaktan tanıdıkları olan ve Şırnak'a gelen Dündar D.'nin evlilik vaatlerine kandı. E.A., Dündar D.'nin güzel sözlerine inandı ve ailesinden habersiz kaçtı. Dündar D. ile İstanbul'a giden küçük kız burada erkeklere pazarlanmaya başladı. Gittikçe batağa düştüğünü fark eden E.A., bir fırsatını bulup Dündar D.'nin Adana'nın Seyhan ilçesi Sarıhamzalı Mahallesi'nde yaşayan babasının evine sığındı.

KUMA OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

E.A., Dündar D.'nin babasının evinde bulunan kadının Dündar D.'nin resmi nikâhlı eşi olduğunu, kendisinin Dündar D. tarafından kuma olarak alındığını öğrenince yıkıldı. Önceki gün rahatsızlanan ve sağlık ocağına giden E.A. hamile olduğunu öğrendi. Dündar D.'nin babası ve eşi tarafından da istenmeyen talihsiz kız, annesini arayıp zor durumda olduğunu ve eve geri dönmek istediğini söyledi. Annesinin "Sen kaçıp gittin. Buraya gelirsen baban seni öldürecek" cevabıyla karşılaştı.

"GELİRSEN BABAN ÖLDÜRECEK"
Ne yapacağını şaşıran E.A. son çare olarak 155 polis imdadı arayarak "Beni kurtarın" ihbarında bulundu. Kızın verdiği adrese giden polisler E.A.'yı batağa düşmekten kurtardı. E.A.'nın polise verdiği ifadesinde, "Ailemin haberi olmadan Dündar'a kaçtım. İstanbul'a gittik. Beni erkeklere pazarlamaya başladı. Kaçtım ve babasının Adana'daki evine geldim. Burada eşi olduğunu ve beni kuma olarak aldığını öğrendim. Babası ve eşi beni istemiyordu. Sağlık ocağına gittim hamile hamile olduğumu öğrendim. Annemi aradım evime geleceğim dedim. Annem 'Buraya gelirsen baban seni öldürecek' dedi. Ben de polisi aradım beni gelip fuhuş batağına düşmekten kurtardılar" dediği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
14'lük kuma polise sığındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN