Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kullandığınız pilleri sakın çöpe atmayın

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü yetkilileri okul okul gezerek atık pillerin toplanmasının önemini anlattı

Giriş Tarihi: 7.3.2014
Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından başlatılan sosyal sorumluk projesiyle okul okul gezilerek atık pillerin toplanmasının önemi anlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığının "Genç Dönüşüm" adıyla Türkiye genelinde 03 Şubat - 01 Ağustos arasında başlayan projenin Gaziantep ayağı Gaziantep Gençlik Merkezi tarafından yürütülüyor. Bu kapsamda proje okullarda tanıtılarak öğrenciler de bu konuda bilinçlendiriliyor.

GÖNÜLLÜ GENÇLER

Proje hakkında okullarda bilgilendirme yapıldığını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran "Genç Dönüşüm" adı altında "Dünyanın Pili Bitmesin" kampanyasıyla doğaya büyük zarar veren atık pillerin toplanması amaçlanıyor. Merkezimize üye gençlerimizin de sorumluluk aldığı projede, her okuldan belirlediğimiz bir gönüllü genç kendi okulunda projeyi yürütecek. Atık pil toplama kutularını okullarına yerleştirecek olan gönüllü gençlerimiz belirlenen dilimler aralığında bu pilleri merkezimize teslim edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kullandığınız pilleri sakın çöpe atmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN