Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dizim sakat gözüm kör

Adana'da geçirdiği diz ameliyatının hayatını kararttığını söyleyen 3 çocuk annesi Zübeyde Özgen, "Yüzde 49 engelli oldum. Hastanede kaptığım enfeksiyondan gözlerim de etkiledi. Görme oranım yüzde 20'nin altına düştü" dedi

Giriş Tarihi: 8.3.2014
Adanalı 56 yaşındaki Zübeyde Özgen 2009 yılında Adana Numune Hastanesi Seyhan Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde U.K. adlı doktorun yaptığı diz ameliyatından sonra hayatının karardığını söyledi. Hatalı yapıldığını öne sürdüğü ameliyattan dolayı doktora "Taksirle yaralama" suçundan dava açıldığını belirten 3 çocuk annesi Özgen, "Başarısız operasyonlardan sonra hastanede kaptığım enfeksiyon dolayı gözlerim bozuldu, görme oranım yüzde 20'nin altına düştü. Ankara'da devam eden göz tedavim için yol parası ve kalacak yer bulamıyorum. Yardım bekliyorum" dedi.

DİZ AMELİYATI OLDU

Sağ dizindeki rahatsızlıktan dolayı 2009 yılında Seyhan Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde görevli doktor U.K. tarafından dizinden ameliyat edildiğini ağlayarak anlatan işçi emeklisi Zübeyde Özgen şunları söyledi: "Protez takarken kemiğim kırılmış. Düz kalınca yeni bir ameliyat daha yapıldı. Ancak bu sefer de enfeksiyon kaptığı söylendi. 70 gün enfeksiyon tedavi gördüm. Sağ dizimi hareket ettiremiyordum. Yeniden ameliyat olmam için hazırladılar. Bu kez de medikal firmasının ile bakanlık anlaşamayınca protez temin edilmedi ve ameliyat iptal oldu." İlerleyen dönemde aynı doktorun dizine protez taktığını belirten Zübeyde Özgen, "Doktorun yaptığı hatalı ameliyat yüzünden dizim sakat kaldı. Düz yolda güçlükle yürürken, basamak ve kaldırım çıkarken destek almak zorunda kalıyorum. Yüzde 49 özürlü raporum var. Hastanede aralıklarla kaldığım 5 aylık sürede kaptığım enfeksiyondan kornealarım da etkilenmiş. Görme oranım yüzde 20'nin altına düştü. Ankara Gazi Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kornea tedavisi görüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dizim sakat gözüm kör
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN