Çukurova ile Yakın Doğu arasında iş birliği protokolü

Çukurova ile Yakın Doğu üniversiteleri arasında iş birliği protokolü imzalandı. ÇÜ Rektörü Mustafa Kibar ve YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan S. Günsel birçok alanda önemli çalışmalara imza atacaklarını belirtti

Giriş Tarihi: 11.3.2014
KKTC'nin en büyük üniversitesi Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ile bölgenin köklü üniversitelerinden Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) arasında eğitim, öğretim ve araştırma iş birliği protokolü imzalandı. YDÜ'de düzenlenen törende imzalar Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Yrd. Doç. Dr. İrfan S. Günsel tarafından atıldı.

KALABALIK HEYET KATILDI

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, YDÜ Kurucu Rektör Dr. Suat İ. Günsel, Kurucu Rektör Yardımcısı Tümer Garip, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, YDÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğurcan Akyüz ile SABAH Gazetesi Adana Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu da imza töreninde hazır bulundu. YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan Günsel, YDÜ olarak Çukurova Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan heyecan duyduklarını belirterek, "Bu iş birliğinin hem ülkemize hem de ülke insanımıza faydalı olacağına olan inancımın tam olduğunu söylemek isterim. Hem Türkiye'mize hem de Adana'ya olan yakınlığımız bizleri mutlu ediyor" dedi.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar ise bu iş birliği protokolü ile birlikte şimdiden birkaç projeyi birlikte yürütmek için anlaşma sağladıklarını belirterek, "Bu protokolün üzerinden Çukurova Üniversitesi ve YDÜ daha yakın görüşmeler içerisinde olacak. Birçok branşta ve konuda iş birliği yapacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

KÜTÜPHANEYİ GEZDİLER
Karşılıklı olarak imzaların atılmasının ardından günün anısına İrfan S. Günsel, Rektör Mustafa Kibar ile TC Sağlık Bakanı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik ve Çukurova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan'a plaket takdim etti. Tören sonrası Kurucu Rektör Suat İ.Günsel, heyete YDÜ Hastanesi, Klasik Otomobil Müzesi ve YDÜ Kütüphanesi'ni gezdirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova ile Yakın Doğu arasında iş birliği protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN