Kadın muhtar adayları, erkeklere karşı yarışıyor

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde iki kadın ilçe tarihinde ilk kez muhtar adayı oldu, beş erkek adaya karşı yarışıyor

Giriş Tarihi: 11.3.2014
Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde ilk defa iki kadın, muhtarlık için aday oldu, beş erkek adaya karşı yarışıyor. İlçedeki 3 mahallenin ikisinde adaylığını açıklayan ev hanımı Nilgün Kayıran ve Melek Temiz, kapı kapı dolaşarak kadınların oylarını almaya çalışıyor. En büyük destekçileri olarak gördükleri kadınlardan oy isteyen muhtar adayları, erkeklerden oy istemeyi de ihmal etmiyor.

GELİR GETİREN PROJE

3 bin 247 seçmenin oy kullandığı iki mahalledeki kadın adaylar, ilçenin ilk kadın muhtarları olacaklarına inanarak, zamanlarının büyük bir bölümünü seçim çalışmalarına ayırıyor. Ev ve iş yerlerindeki görevlerini de ihmal etmeyen adaylar, özellikle kadınlara gelir sağlayacak projelerini anlatarak çeşitli vaatlerde bulunuyor. Hemcinslerinin ilgisiyle karşılaşan kadın muhtar adayları, seçimi kazanmaları halinde ilçelerinin ilk kadın muhtarları olarak tarihe geçecek.

OTURDUKLARI YERDEN

Pınarbaşı Mahallesi'nden aday olan ev hanımı Nilgün Kayıran ve Tufanpaşa Mahallesi'nden muhtar adayı olan Melek Temiz kadınların da sosyal hayatın içerisinde olmaları gerektiğini düşünerek oturduğu mahallerden aday olduklarını açıkladı. 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde muhtar seçilerek mahallelerindeki kadınların sesi olacaklarını söyleyen kadın muhtar adayları, ilçede ve mahallede yaşayan kadınlara gelir getirici faaliyetlere yönelik projeler geliştireceklerini söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın muhtar adayları, erkeklere karşı yarışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN