Yüreğir'de yeni projelere devam

Yüreğir'de ilkleri gerçekleştiren Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 11 adet taziye evini hizmete açtıklarını, ilk kapalı semt pazar inşaatının ise yakında tamamlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 11.3.2014
Adana'nın en önemli yaşam merkezlerinden Yüreğir ilçesinde yaşayan vatandaşların günlük yaşamlarında önemli yer tutan taziye geleneğini çok iyi şartlarda ve ortamlarda gerçekleştirmesini isteyen Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Manevi değerlerimize sahip çıkan bir anlayışa sahibiz. Bu yüzden yaptığımız 11 adet taziye evini hizmete açtık. Yüreğir halkı, acılı günlerinde yanlarında olan yakınlarını, sevdiklerini en iyi şartlarda ağırlıyor. Bundan gurur duyuyoruz" dedi.

MEGA PROJELER YAPILACAK

Yüreğir'de ilkleri gerçekleştiren bir belediye başkanı olmanın sevincini ve mutluluğunu yaşadığını ifade eden Mahmut Çelikcan, "Görevde olduğumuz süre içinde her günümüzü halkımızın huzuru, rahatı ve sağlıklı ortamlarda yaşam sürmelerini sağlamak için geçirdik. Yeni dönemde de mega projeleri hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızın çok memnun kaldığı taziye evlerini yapmaya devam edeceğiz. Yüreğir'de yaşam süren herkes her şeyin en iyisine layık" diye konuştu.

KAPALI SEMT PAZARI

Yeni dönemde ağırlık verecekleri bir başka projenin de kapalı semt pazarları olacağını açıklayan başarılı Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan şunları söyledi: Sokak aralarına kurulan semt pazarlarının durumu malum. Esnaflarımızla alışverişe giden vatandaşlarımız, kışın yağmurdan çamurdan, yazın güneşten korunamıyor. Bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için son derece modern, sosyal donatıları içinde olan kapalı semt pazarları yapacağız. Herkes gönül rahatlığı içinde pazara gidecek.

ÇOK AMAÇLI KULLANIM
İlk kapalı semt pazarının Serinevler Mahallesi'nde yapıldığını ve çok beğenildiğini vurgulayan Başkan Çelikcan, "Pazarların sayısını artırarak sokak aralarına kurulan pazarlara son vereceğiz. Yüreğir'de görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz. Kapalı semt pazarlarını çok amaçlı kullanıma açacağız. Pazarın olmadığı günlerde dernekler, sivil toplum örgütler kermeslerini, toplantılarını yapabilecek. Spor derneklerimiz kullanabilecek. Kurban kesim merkezi olarak da hizmet verecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'de yeni projelere devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN