Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan için yüz binler toplanacak

AK Parti Adana teşkilatı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Mart'ta Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenleyeceği mitingde yüz binlerce kişiyi buluşturmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 12.3.2014
AK Parti Adana İl Başkanlığı ile ilçe teşkilatları, 15 Mart Cumartesi günü saat 12.30'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşacağı mitinge hazırlanıyor. Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenecek miting öncesi açıklama yapan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, 15 Mart'ta yüz binlerce kişiyi alana doldurmayı istediklerini söyledi. Yeni, "Adana halkı 12 yıldır AK Parti'nin verdiği hizmetlerin bilincindedir. İnanıyorum ki Adana halkı 15 Mart günü o meydanı tıklım tıklım dolduracaktır ve o coşkuyla Büyük Usta'ya, Başbakanımıza teşekkür edecektir" dedi. Parti yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Fikret Yeni, mitingin önemini vurgularken "Adana halkı kadirşinastır. Adana olarak ülkemize verilen hizmetlere karşı kayıtsız kalmadığımızı, ülkemiz üzerinde oynanmak isteyen oyunlara bir tepki koyduğumuzu, gerek içimizdeki gerekse dışımızdaki güçlere ve kötü niyetli mihraklara karşı göstermek istiyoruz" ifadesini kullandı.

GÜNLER ÖNCESİNDEN

Başbakan Erdoğan'ın Adanalılarla buluşacağı 15 Mart tarihinden yaklaşık 10 gün önce kentin dört bir yanı bayraklarla, afişlerle donatıldı. Gittiği her şehirde on binlerce kişi tarafından karşılanan Erdoğan için Adana'da benzer bir karşılama olması için çalışılıyor. il Başkanı Yeni, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana milletvekilleri ve teşkilatlar olarak miting için yoğun bir hazırlık içinde olduklarını kaydetti.

DURAK İSMİNE OY GİTMEZ

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, önce bağımsız aday olan sonra MHP lehine çekildiğini duyuran Aytaç Durak'ın seçime etkisi olup olmayacağına ilişkin soruya ise şöyle yanıt verdi: "Biz kendi işimize bakıyoruz. Adana halkı Aytaç beyi de biliyor, AK Parti'yi de biliyor. Sonuçta onun kararını Adana halkı verecek. Ben adaylığının ya da bir partiye destek vermesinin olumlu ya da olumsuz etki yapacağını düşünmüyorum. Bu halk, kendisine projeleriyle ne gibi katkı sağlayacağını düşünen kişiye oy verir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan için yüz binler toplanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN