Faturayı ödemezse kocası can verecek

Kocasının bitkisel hayatta olduğunu söyleyen Kadriye Çırak, "Eşim makineye bağlı yaşıyor. 300 TL elektrik faturası geldi. Ödeyemiyorum. Eğer elektrik kesilirse eşim ölecek" dedi

Giriş Tarihi: 12.3.2014
Mersin'de Kadriye Çırak, geçirdiği amansız hastalıktan sonra 6 ay önce bitkisel hayata giren kocasının evde makineye bağlı olarak yaşam sürdüğünü belirterek, "Hükümetimizin verdiği evde bakıcı ücretinin dışında hiçbir gelirim yok. Eşim makineye bağlı yaşıyor. Bu ay 300 lira elektrik faturası geldi. Ödemezsem elektriğimin kesileceğini söylediler. Elektrik giderse kocam ölür. Ne olur bize yardım edin, faturamızı ödeyelim" dedi.

SAĞLAM GİTTİ, HASTA GELDİ

Beli ağrıdığı için 6 ay önce gittiği hastanede kalp krizi geçirmesi sonucu eşinin bitkisel hayata girdiğini ifade eden Kadriye Çırak, "Ne oldu anlayamadık. Beli ağrıdığı için hastaneye giden kocam yatalak döndü. Şimdi duyamıyor, konuşamıyor, göremiyor. Sadece hissedebiliyor. Midesinden açılan bir delik var oradan besleniyor. Sadece belirli saatlerde mama yiyebiliyor. 15 günde bir doktorlar kontrole geliyor. Hiçbir gelirimiz yok. Sadece devletin verdiği evde bakım ücreti ile geçiniyoruz" diye konuştu.

"DURUMUMUZ KÖTÜ"
Liseye giden iki oğlu olduğunu ve çocukların masraflarını karşılayamadığını dile getiren Çırak, "Eşim bir dekorasyon işinde çalışıyordu. Zor da olsak geçiniyorduk. Ama şimdi sadece üç ayda bir aldığım bakıcı maaşı var. Evin masraflarına bile yetmiyor. Lisede okuyan iki çocuğum var, onlara harçlık veremiyorum, eğitim masraflarını bile karşılayamıyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu halde ne kadar dayanırız onu da bilmiyorum. Ne olur bize yardım edin" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Faturayı ödemezse kocası can verecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN