Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Mersinliler bunun hesabını sorar

Giriş Tarihi: 14.3.2014

On binlere seslenen Başbakan Erdoğan, "Büyükşehir Belediyesi'nin başındaki kişi bugüne kadar ne yaptı? Halk bunun hesabını soracak" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin'de düzenlediği mitinge katılan coşkulu kalabalığa seslendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ın üç dönemdir Mersin'e hiçbir şey kazandırmadığını belirten Başbakan Erdoğan, "Mersin'e bu kadar geldim gittim, burada yerel yönetimin yaptığı en ufak bir değişim görmedim. Şu Mersin'in bir meydanı bile yok, bu nasıl bir belediyecilik? Akdeniz Oyunları için 'biz kazandırdık' diyormuş. Normal karşılıyorum, genel başkanı da yalancı bunun. Hocası yalancı olunca e oda yalan konuşur tabii ki" dedi.

"MODERN KENT MEYDANI"
Birliğin, kardeşliğin, hoşgörünün şehri Mersin, sizleri yürekten selamlıyorum" diyerek konuşmasına başlayan Erdoğan, Mersin'in Türkiye'nin aynası ve özeti olduğunu söyledi. Türkiye için 30 Mart seçimlerinin hayati bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Erdoğan, "Şu Mersin'in bir meydanı bile yok, bu nasıl bir belediyecilik? Biz böyle bir caddede, böyle dar bir yerde mi bu mitingi yapmalıydık? Seçimi alırsak mevcut stadın yeri ile meydanı birleştirip modern bir kent meydanı yapacağız. Bizler miting yaparken, sizler bu meydanda gezme imkanı bulacaksınız" diye konuştu. Mersin'e 12 yılda yaptıkları yatırımlara değinen Başbakan Erdoğan, "Bu sürede 10 katrilyon 200 trilyon liralık yatırım yaptık. Cumhuriyet tarihinde Mersin'e böyle bir yatırım gelmedi. Ulaştırma ve haberleşmede 1 katrilyon 100 trilyon, eğitimde 771 trilyon, sağlıkta 367 trilyon, orman ve su işlerinde 618 trilyon, toplu konutta 633 trilyon, aile ve sosyal politikalarda 991 trilyon, tarım ve hayvancılıkta 662 trilyon yatırım yaptık" şeklinde konuştu.

YALANCI BUNLAR

Erdoğan, önceki gün bin 250 yataklı şehir hastanesinin temelinin atıldığını anlatarak, "Toplamda 6 hastane olacak burada. Şehir hastanemiz modern, her türlü ihtiyaca cevap verecek. Sağlık kampüsü olacak" dedi. Konuşması sık sık coşkulu tezahüratlarla kesilen Erdoğan, CHP'ye de yüklendi. "Büyükşehir Belediyesi'nin başında olan kişi bunca yıldır Mersin'e ne yaptı sorarım size" diyen Başbakan, "Akdeniz Oyunları'nı getirdik, muhteşem bir açılış yaptık. Biz yüzlerce trilyon liralık hizmeti getirirken, belediye başkanı ne iş yapmış? Hiçbir şey" dedi.

BÜYÜK YATIRIMLAR

Erdoğan şöyle devam etti: 30 Mart'ta halkımız bunun hesabını soracak. Başkan Özcan, 'Akdeniz Oyunları'nı biz kazandırdık' diyormuş. Normal karşılıyorum. Genel Başkanı da yalancı bunun. Hocası yalancı olunca e o da yalan konuşur tabi ki. CHP'nin başındaki zat daha Mersin'i tanımıyor. Bu zihniyete ne diye oy verirler anlamış değilim. Yaptığımız hizmetler sonunda parasal kaynak Mersin'e akacak. Ulaştırma Bakanlığımızın temelini attığı Karaman-Konya hızlı treni Mersin'e kadar uzanacak. Buradan Osmaniye, Adana, Gaziantep ve Mardin'e gidecek. Mersin cazibe merkezi olacak.

4 BİN 800 KONUT İNŞA EDİLECEK
Başbakan Erdoğan şunları söyledi: TOKİ aracılığıyla Mersin'de 3 bin 718 konut inşa ettik. Çay ve Çilek mahallelerine 4 bin 800 konut yapacaktık ancak BDP'li belediyenin engeliyle karşılaştık. Ama bu proje hayata geçecek. 2016 yılında tamamlanacak olan havalimanı projesiyle Mersin'de turizm patlayacak. Mersin-Antalya yolunun 364 kilometrelik kısmını bölünmüş yol olarak yaptık. Gidişgelişler rahatladı. Kazalar azaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Mersinliler bunun hesabını sorar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN