Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelikcan'dan bir proje daha

AK Parti Yüreğir Belediye Başkan adayı Mahmut Çelikcan, Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı'nın bulunduğu bölgenin Finans Adası haline getirileceğinin müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 15.3.2014
Görevde olduğu 5 yıl boyunca yaptığı hizmetlerle her kesimin takdirini toplayan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, bir dönem daha yetki istediğini, yeni dönemde müthiş projeleri Yüreğir halkı ile buluşturacağını söyledi. Sanayi Çarşısı ve Kozan Çarşısı'nın bulunduğu yerin Akdeniz havzasının finans merkezi olmasını istediklerini söyleyen Başkan Çelikcan, "Mevcut yer Adana'ya yakışmıyor. 22 hektarlık alanın görünümü çok kötü. Burayı riskli alan ilan edip dönüşüm yetkisi aldık. Finan Adası olması için projelerimiz hazır" dedi. Mevcut yapıların yıkılarak yerine ticari merkezler, konutlar, işyerleri, otoparklar, sosyal ve kültürel tesisler ve bol yeşil alanlardan oluşan bir Finans Adası oluşturulacağını vurgulayan AK Parti Belediye Başkan adayı Mahmut Çelikcan, "Dönüşüm için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gerekli yetkiyi aldık. Mevcut durumu değiştirmek için uygulanabilir projeler hazırlattık. Bağımsız bir ekip şu anda mülkiyet araştırması ve durum analizi yapıyor. Yapacağımız çalışmalarla şehir merkezinde kalan bu bölgemizde yeni ticaret merkezleri olacak şekilde düzenleme yapacağız" diye konuştu.

BÜYÜK USTA'YA GİDELİM
Yüreğir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Mahmut Çelikcan, bugün saat 12.30'da Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenecek olan mitinge tüm Yüreğir halkını davet etti. Başkan Çelikcan, "Çeşitli ayak oyunları ve kumpaslarla Sayın Başbakanımız ve dünya liderimize oynanan oyunlara en iyi cevabı vermek için meydanları dolduralım. Büyük Usta'ya 'hoş geldin' diyelim. Adana'ya yakışır biçimde karşılayıp, aynı şekilde uğurlayalım. Ona olan sevdamızı haykıralım" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikcan'dan bir proje daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN