Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sever'in projeleri ayakta alkışlandı

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sever, projelerini açıklarken "İdeolojiye ve siyasete değil, kentimizin geleceğine destek olun" dedi

Giriş Tarihi: 15.3.2014
Göreve geldiği takdirde yapacağı projelerini kamuoyu ile paylaşan AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sever, Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nu yıkarak, yerine 'Kent Meydanı' yapacağını söyledi. Sever, Mersinlileri değişime izin vermeye, ideolojiye ve siyasete değil, geleceğe destek olmaya çağırdı. Mersin'in fırsatlar kenti olduğunun altını çizen Sever, küçük çıkar hesaplarına bu kenti hapsetmek isteyenlerin, herkesin 'mutlu Mersin' hayalini kabusa çevirdiklerini öne sürdü.

ÇÖPÜMÜZ BİLE DEĞERLİ
Mersin'in çöpünün bile değerli olduğunu belirten Mustafa Sever konuşmasında, dünyada artık çöpten elektrik üretildiğine işaret etti. Sever, bu yatırımların belediyenin cebinden bir kuruş para çıkmadan yapıldığını anlatarak, "Siz çöpünüzü vereceğinizi söyleyin, dünyanın her yerinden yatırımcılar koşa koşa geliyor, tesisi de Mersinlinin cebinden bir kuruş çıkmadan kuruyor. Çöpten elde edilen elektriği de satıyor. Belediye olarak bizim de yapacağımız bu" diye konuştu.

TRAFİK RAHATLAYACAK
Projelerini anlatırken Yumuktepe Arkeopark Projesi, Pompeiopolis Koruma ve Düzenleme Projesi ile de kent turizmini canlandıracaklarını aktaran Sever, Hafif Raylı Sistem Projesi'ni ise ilk etapta Tece-Huzurkent arasında hayata geçireceklerini, çok önemli kavşaklara köprülü kavşak ve battı-çıktılar yaparak kent trafiğini rahatlatacaklarını, 4 bin kişilik kongre ve konser salonu yapacaklarını, Mersin Işıl Işıl Projesi ile tüm kenti aydınlatacaklarını bildirdi.

KENT MÜZESİ YAPILACAK
Mevcut Büyükşehir Belediyesi binasını kent müzesi yapacaklarını, Özel İdare binasını da yeni belediye binası olarak düşündüklerini açıklayan Sever, ilçelerde gerçekleştirecekleri projelerini ayrıntılarıyla anlattı. Sever, proje tanıtımının sonunda Mersinlilere seslenerek, "Dostluğa, sevgiye, barışa izin verin. Kardeşliğe izin verin. Mersin'de değişime izin verin. Mersin'in bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü kalmamıştır. Bütün Mersinlileri ideolojiye değil, Mersin'e; siyasete değil, geleceğe destek olmaya çağırıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sever'in projeleri ayakta alkışlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN