Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerin altında servet varmış

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Afşin-Elbistan bölgesinde 4,8 milyar ton bakır rezervi tespit edildiğini açıkladı

Giriş Tarihi: 15.3.2014
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Afşin- Elbistan bölgesinde Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğünün araştırmaları sonucu 4,8 milyar ton bakır rezervi bulunduğunu açıkladı. Afşin-Elbistan Linyit İşletmesi (AEL) Müdürü Ahmet Yaldız'ı makamında ziyaret eden Pakdil, rezervin 3,9 milyar tonunun kullanılabilir olduğunu belirterek, "Yerli üretime çok önem vereceğiz. Türkiye'de buna mecburuz" dedi.

ENERJİYE İHTİYAÇ VAR

Pakdil şöyle devam etti: "Türkiye sanayileşecekse bunu gerçekleştirmek zorundadır. Bu yatırımların gerçekleşmesi için enerjiye ihtiyaç var. Enerji olmadan bunların hiçbirinin olması mümkün değil. Nelerden elde ederseniz edin, ülkelerin mutlaka enerjiye ihtiyacı var. Burada çalışan kardeşlerimiz de çok ciddi görevler görüyor. Buradaki kaynakları kazasız belasız ülkemizin istifadesine sunmalıyız. Böylece hem istihdam hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmuş oluruz."

ÖNEMLİ OLAN ORTAYA ÇIKARMAK
Açıklamasında enerjinin önemine dikkat çeken Pakdil, "İnsanların yaşaması için su ve hava ne kadar gerekliyse bugün dünyada üretim yapabilmek için de enerji şarttır. Bu enerjiyi dünya ülkeleri değişik şekillerde elde ediyor. Mühim olan bu zenginlikleri keşfedip ortaya çıkarmaktır. Bunun için insanlar gayret ediyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerin altında servet varmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN