Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih Abi: "Otobüste neden sakız çiğniyorsun" şikayeti

Giriş Tarihi: 17.3.2014
Adana'dan bir şikayet aldım. Bu konu toplu taşıma araçları ile ilgili. Hatta sürücüleri ile ilgili. C-54 numaralı halk otobüsü hani yeşil şeritleri olan beyaz otobüsler. Okuyucum diyor ki; "Oğlumla birlikte halk otobüsüne bindim. Şoför koltuğunun iki sıra arkasına oturdum. Ağzımda sakız var ama kimseyi rahatsız etmiyorum. Şoför beni aynadan görmüş, 'ağzındaki sakızı çıkar' gibi bir laf etti. Hani telefonla konuşmuyorum, bir şey de yemiyorum. Böyle bir uyarı olur mu? Sen aracını düzgün kullan, trafik kurallarına uy. Çevreye rahatsızlık verenleri de uyar. Çiğnediğim sakızdan sana ne?" Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım bu araçların sürücülerini kooperatif yetkilileri uyarır.

ATATÜRK PARKI'NDA MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ TEDİRGİN EDİYOR
Adana'da Atatürk Parkı önemli bir yer. İnsanlar buralarda dinleniyor, yürüyüş yapıyor. Ziyapaşa Bulvarı'nda oturan bir okurumuz bizi aradı ve "Her gün düzenli olarak parkta yürüyüş yapıyorum. Fakat motosikletli sürücüler buna engel oluyor. Yanımızdan çevremizden hızla geçiyorlar. Haliyle tehlikeli oluyorlar. Bir de parkın içinde çeşitli yerlere park ediyorlar. Sonra tekrar hızla uzaklaşıyorlar. Lütfen bunlara engel olsunlar. Park yayalarındır. İnsanlar yürüyüş yapıyor. Tedirgin olmasın" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım önlem alınır.

GÜLMECE
Bir gün Karadeniz'e gelen turist bir kadın Temel'e rastlamış ve "Buradaki insanların neden hepsi bıyıklı? diye sormuş. Temel de "Çünkü biz önemli şeylerin altunu çizeruz" demiş.
Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih Abi: "Otobüste neden sakız çiğniyorsun" şikayeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN