Ameliyatı için 60 bin lira şart

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Mersin'de yaşayan Serkan ve Felek Yetişkin çiftinin tek çocukları olan 7 aylık Pelçim bebek, 'beyin damarları genişlemesi' olarak da adlandırılan 'galen veni anevrizması' hastalığıyla dünyaya geldi. Pelçim'in ameliyatını gerçekleştiren doktorun "15 gün içinde operasyon yapılması gerekiyor" dediği Pelçim'in ailesi, 60 bin lira ameliyat parası bulamamanın çaresizliğini yaşıyor.

DOĞUMDAN ÖNCE ÖĞRENDİLER

Yetişkin ailesinin çilesi, anne Felek Yetişkin'in hamileliğinin son döneminde başladı. Doğuma kısa süre kala Çocuk Hastanesi'nde anneye, karnındaki bebeğin beyninde kist olduğu söylendi. Gittikleri diğer doktorlar da aynı şeyi söyleyip 'galen veni anevrizması' (beyin damarları genişlemesi) teşhisi koydu. Bu arada bebek dünyaya geldi ve ailesi Pelçim adını verdi.

ÖZEL BİR AMELİYAT
Çocuklarının tedavisi için arayışa giren aileye doktorlar, bu ameliyatın çok özel olduğunu ve Ankara'daki bir doktorun yapabileceğini söyledi. Bunun üzerine ailenin Ankara'da muayenehanesinde görüştüğü doktor, bebek 6 aylık olduğunda MR çekilmesi gerektiğini söyledi. Pelçim 6 ayı doldurduğunda MR çektiren baba Serkan Felek, sonucunu doktora gönderdi. MR sonucunu inceleyen doktor, 15 gün içinde minik bebeğin ameliyat olması ve bunun için de 60 bin lira gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ameliyatı için 60 bin lira şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN