Kayak severlerin durağı Gaziantep

Gaziantep'te suni sentetik kayak pisti ve macera parkı açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Survivor çekmek için dünyanın öbür ucuna gitmeye artık gerek yok" dedi

Giriş Tarihi: 18.3.2014
Gaziantep'te Büyükşehir Belediyesi'nce yaptırılan suni sentetik kayak pisti ve macera parkı hizmete açıldı. Erikçe Kent Ormanı'nda yaptırılan pistle kondisyon ve beceri gerektiren tırmanma duvarı ve çeşitli parkurların olduğu macera parkı vatandaşların hizmetine sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, "Survivor çekmek için dünyanın öbür ucuna gitmeye artık gerek yok. Kayak severlerin durağı artık Gaziantep olacak" dedi.

ERCİYES'E GİDİYORDUK

Kayak merkezlerine dahi artık pek fazla kar yağmayan günümüzde Gaziantep'e eski günleri hatırlatacak suni sentetik kayak pisti kazandırdıklarını aktaran Güzelbey, şunları kaydetti: "Burası, Orman İdaresinden belediyemize tahsisli 214 hektar alan. Ağaçların olmadığı, daha çok taşlık bir bölgeyi tercih ederek 4 pist yaptık. Toplam 300 kişinin aynı anda kayak yapabileceği ekipmana ve tesise sahibiz. Birçok insan 'Hafta sonları Erciyes'e gidiyorduk' diyordu. Artık Erciyes'ten insanlar buraya kayak yapmaya gelirlerse hiç şaşırmayın. Yıllar önce hafta sonu olduğunda en büyük zevkimiz İskenderun, Mersin'e gitmekti. Şimdi o zevk tersine döndü" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayak severlerin durağı Gaziantep
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN