Mersin'i Türkiye'de ilk 5 ekonomiye sokacağız

Giriş Tarihi: 20.3.2014

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, projelerle uzun vadede Mersin'i Türkiye'nin ilk 5 şehir ekonomisinden biri yapacaklarını söyledi

AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sever, seçilmeleri halinde gerçekleştirecekleri projelerle kısa vadede kentteki işsizlik sorununu minimuma indireceklerini, 50 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını, uzun vadede ise Mersin'i Türkiye'nin ilk 5 şehir ekonomisinden birisi haline getireceklerini söyledi. Büyük yatırımlar için gerekirse bedelsiz arsa temin edeceklerini, tek isteklerinin ise Mersinlilere istihdam sağlanması olduğunu kaydeden Sever, "Halktan çok iyi tepkiler alıyorum. 30 Mart akşamı ipi göğüsleyen ben olacağım" dedi.

HAYAL KURMASINLAR

Yapılan anketlerde de 1'inci çıktıklarını ifade eden Sever "Kimse ham hayal peşinde olmasın. 2011 seçimlerinden beri yapılan hizmetler ortada. Bu hizmetler şimdi bize oy olarak yansıyacak. Oylarımız 2011'deki rakamların üzerine çıkacak" dedi. Göreve gelmesi halinde ilk işinin kent meydanı projesini hayata geçirmek olacağını söyleyen Sever "Çok geniş ve kapsamlı bir proje. TOKİ'ye devrolan araziyi bu projeye ayıracağız. Bu projenin alt bölümü ise büyük bir otopark olacak" diye konuştu. Turizm konusunda Mersin'in Antalya'dan daha iyi potansiyele sahip olduğunu savunan Sever "Birkaç kamp merkezi ile müthiş bir spor turizmini harekete geçirebiliriz. Soli antik kentini ayağa kaldıracağız. Kurvaziyer gemilerin oradan alınması halinde gelen turisti sütunlu yoldan şehre tarihi hissettirerek alacağız. Turist adeta çarpılıp şoka uğrayacak. Yumuktepe kazılarını da disipline edip, orada kazıdan elde edilen bulguların sergilenebileceği bir müze yapacağız. Ayrıca mevcut Büyükşehir belediye binasını da kent müzesi haline getireceğiz" dedi.

İLÇELERE CİDDİ YATIRIM
İlçelere de büyük yatırımlar götüreceklerini söyleyen Mustafa Sever "Tarsus ve Erdemli'de organize gıda sanayi bölgesi kuracağız. Anamur, Aydıncık, Silifke, Erdemli ve Tarsus'ta Avrupa standartlarında modern, paketleme ve soğuk hava ünitesi olan haller yapacağız. Mut'a organize sanayi bölgesi yapacağız. Otogarı olmayan ilçelere otogar yapacağız" dedi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı da eleştiren Sever "Düne kadar çöpleri dağlara-taşlara atıyordu. Şimdi hükümetimizin de desteği ile kapalı depolama sistemi yapmışlar. Bununla da övünüyor?" diye konuştu.

İKİSİ DE KÖY DURUMUNDA

MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz'ın da 20 yıldır hiçbir hizmet üretmediğini savunan Sever "Tarsus şu anda koskoca bir köy durumunda. Yatırım, üretim, istihdam sıfır. Hiçbir ilave yaratılamamış. Diğer rakibimizin sayesinde Mersin de şu anda köy gibi. 4 merkez ilçenin temel belediyecilik sorunlarını çözememiş bir anlayış var karşımızda. Kanalizasyonu, arıtması yarım, denizi kirlenmiş, trafik keşmekeş, bir tane bile numune battı- çıktı yok, köprülü kavşak yok, raylı sistem zaten yok. Yapmaya niyetleri de yok. Çünkü 15 sene boyunca Mersinlileri kandırdılar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'i Türkiye'de ilk 5 ekonomiye sokacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN