Çağ'ın konukevi 5 yıldızlı otel gibi

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan ile Başkan Yardımcısı Gökhan Bayboğan, Yenice'ye modern bir konukevi yaptırıp anahtarını teslim etti

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Yenice beldesinde 5 yıldızlı otel konforunda 100 yataklı modern bir konukevi yaptıran Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan ile Başkan Yardımcısı ve Çağ Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Bayboğan, anahtarı Yenice Belediye Başkanı Ali Kuru'ya teslim etti. Bayboğan kardeşlerin hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak yaptırdıkları bu tesisin çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Kuru, "Biz de Meclis'te aldığımız kararla binaya Çağ Üniversitesi'nin kurucusu Yaşar Bayboğan adını vermeyi uygun bulduk. Hayırlı olsun" dedi.

GÖZDE HALİNE GELDİ

Adana ile Mersin'in tam ortasında yer alan Yenice'nin son zamanlarda hızla gelişen, turizm, lojistik ve havalimanı projesiyle yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldiğini belirten Belediye Başkanı Ali Kuru, "Yenice, tarihte çok stratejik öneme sahip İnönü-Churchill görüşmelerine ev sahipliği yapmış bir beldedir. Çağ Üniversitesi Yerleşkesi beldemiz sınırları içerisinde yer almaktadır. Türkiye'de hiçbir beldeye nasip olmayan bu özellik beldemize ayrı bir önem katıyor. Bize bu imkanı veren Bayboğan ailesine yürekten teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ
Çağ Üniversitesi'nin katkılarıyla yurtdışı ve özellikle Avrupa'dan da önemli bilim adamlarına ev sahipliği yapan Yenice'nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan konukevinin yapımıyla önemli bir eksikliğin giderildiğini vurgulayan Başkan Kuru, "Teklifi götürdüğümüzde Bayboğan kardeşler hemen harekete geçtiler. 100 yataklı, her türlü sosyal donatısı bulunan, muhteşem bir tesisi bize teslim ettiler. Burada kalan öğrencilerimiz huzur ve güven içinde yaşam sürecek" şeklinde konuştu. Tesise Meclis kararı ile Yaşar Bayboğan adını verdiklerini de belirten Başkan Kuru, "Lütfi ve Gökhan Bayboğan kardeşlerin babaları gibi eğitim gönüllüsü olmaları bizim için gerçekten önemli bir şans" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağ'ın konukevi 5 yıldızlı otel gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN